Umění neumírá

    Do redakce přišlo strohé oznámení: „Všem příznivcům Galerie pod Petrovem se na vědomí dává, že již není v lidských silách dále provozovat tento kulturní stánek s občerstvovnou. Nesmutněte, netruchlete a nepropadejte panice, přijďte raději na poslední party Galerie pod Petrovem, a to 27.6.2012 cca od 18.00 hodin.“

    Řekli jsme si s kolegou: Zastavíme se v tamní kavárně na pivo a zjistíme, co se vlastně děje. Pro nezasvěcené bychom zřejmě měli vysvětlit, že v prostorách zdejší galerie se v minulosti uskutečnila řada výstav, autorských čtení, byly tu Dny světového barmanství či Dny portugalsky mluvících zemí. Snad jen několik jmen autorů, kteří zde vystavovali: Jitka Nejezchlebová, Miroslav Netík, členové umělecké skupiny ŠAMBR Jan Hanuš, Siréna (Michaela W. Štroblová), Saraah Satin a Jaroslav Zděnek, fotografka Anna Pecková a mnozí další.

    Své graficky ztvárněné oznámení o uzavření galerie nazvali jeho autoři „Umění neumírá“. Zdá se, že jejich slova se vyplnila. Několik dní před party na rozloučenou prý se našel nový zájemce o provozování Galerie pod Petrovem. Tedy zpráva víc než radostná. Musím říct, že i pivo ve zdejší kavárně, vlastně promiňte – občerstvovně, nám mnohem víc chutnalo.  (jbo)

 

V Galerii pod Petrovem v Brně právě vystavuje své obrazy pod názvem „Rozklad mysli“ malíř Petr Vorel.

Foto: Jaroslav Bobek