Medvědí slečna se jmenuje Noria

16.04.2016 17:20

    V brněnské zoologické zahradě byla v sobotu 16. dubna 2016 velká sláva. Loňská vítězka Australian Open a finalistka French Open Lucie Šafářová pokřtila lední medvědici, která se zde narodila v závěru loňského listopadu. Z návrhů, které posílali příznivci zoo prostřednictvím Facebooku, vybrala jméno Noria. S tímto nápadem přišla Lenka Škutilová. Přidala i vysvětlení: "Noria je hlavní hrdinka z knížky Strážkyně pramene od finské spisovatelky Emmi Itäranta. Její svět podlehl zkáze jménem globální oteplování, podobně jako se to v současnosti děje s životním prostředím ledních medvědů."

    Kmotra Lucie Šafářová spolu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou a primátorem města Brna Petrem Vokřálem nakrmili medvědy speciálními ledovými dorty. Malé samičce i brněnské zoo popřáli hodně spokojených návštěvníků. „Jsem pyšná na to, že jsem mohla pokřtít tak vzácné zvíře, jakým je lední medvěd. Setkala jsem se s chovateli, kteří se o zvířata starají, měla jsem možnost nakrmit medvědy, lemury a žirafy," řekla Lucie Šafářová. "Na dnešní den budu mít krásné vzpomínky.“ Na slavnostní křest v brněnské zoo se přišlo podívat 2 300 diváků.  (jbo)

 

Mezi prvními gratulanty malé medvědí slečně byli tenistka Lucie Šafářová (vlevo), ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a primátor statutárního města Brna Petr Vokřál.

Foto: Jaroslav Bobek

—————

Zpět