Pivovarské dny v Brně

24.05.2012 18:00

    Říká se, že třináctka je nešťastné číslo. V případě Pivovarských dnů v Brně to však určitě neplatí. Konají se letos sice právě potřinácté, ale kdo by dal v tomto případě na pověry! Vždyť o pivu se pochvalně vyjadřují nejen jeho konzumenti (u nichž se to samozřejmě dá předpokládat), ale dokonce i mnozí lékaři. Pivo totiž obsahuje celou řadu pro lidské tělo prospěšných látek − pochopitelně to plně platí jen v případě rozumné a přiměřené konzumace, neboť stejně tak stále platí i známé rčení Čeho je moc, toho je příliš.

    Zkrátka − brněnský pivní festival, který se koná 25. a 26. května 2012 na Staré radnici v Brně, respektive v Radnické ulici a na Zelném trhu (tam bude probíhat i bohatý kulturní program, v jehož rámci bude možné vidět a slyšet kapely různých žánrů, například Ukulele orchestra jako Brno, Orange, Secondhand, Joe Cocker Band Brno a další) nabízí zájemcům i letos jedinečnou možnost okoštovat produkci celkem sedmi menších českých a moravských pivovarů, které jsou sdruženy do akciové společnosti Pivovary Lobkowicz. Tato společnost má sice se starým šlechtickým rodem společné jen ono jméno, ale podařilo se jí ve spolupráci s Turistickým informačním centrem města Brna připravit lákavou nabídku 40 různých piv, která se budou čepovat z více než 60 výčepních kohoutů. A nejen to: představí se i několik novinek − ochucené pivo Borůvka, Chlumecký pale ale a nápoje na bázi piva − Refresh Brusinka a Limetka. A kdo chce své pivní znalosti rozšířit ještě víc, může si zajít na řízenou degustaci pivních speciálů, která bude probíhat po oba dny v prostorách Labyrintu pod Zelným trhem. (art)

 

O odbornou degustaci tradičních a poctivě vyráběných piv u příležitosti 13. ročníku Pivovarských slavností v Brně byl nevšední zájem.

 

Autor článku diskutuje se spoluzakladatelem Pivní recenze Ing. Janem Grmelou (vlevo) a výrobním ředitelem Pivovaru Jihlava Jaromírem Kalinou (uprostřed).

 

 
 

Na Zelném trhu a Radnické ulici bylo o zábavu postaráno. Právě vystupuje skupina Homebwoyrasta − reggae jako křen.

Foto: Jaroslav Bobek

 

—————

Zpět