Uzavírka Husovického tunelu v Brně

23.04.2014 21:10

    Upozorňujeme řidiče, kteří projíždějí Husovickým tunelem v Brně, že tubus B (tj. klesající ve směru Olomouc, Židenice) bude od pátečního večera (25. dubna 2014 od 20.00 hod.) uzavřen. Důvodem jsou práce na pokládce nové obrusné vrstvy vozovky pro zajištění protismykových vlastností tunelové vozovky. Úplná uzavírka tunelové trouby směr Olomouc potrvá do úterního rána (tj. 29. dubna do 06.00 hod.). Následovat budou dvě uzavírky ve večerních a nočních hodinách (vždy od 21.00 hod do 05.00 hod.) z důvodu pravidelné údržby a čištění tunelu.

    Při uzavírce tubusu B Husovického tunelu bude silniční provoz ve směru Olomouc (Židenice) odkloněn ze silnice I/42 (z ulice Porgesovy) na třídu Generála Píky a levým odbočením do ulice Provazníkovy. Objízdná trasa vede dále přímo ulicí Provazníkovou přes křižovatku s ulicí Merhautovou a před Tomkovým náměstím bude silniční provoz přiveden zpět na silnici I/42.

    Tradiční objížďka přes ul. Merhautovu nemůže být plně využita a vyznačena jako objízdná trasa tunelu z důvodu provádění stavebních prací v ulici Merhautova, kde se realizuje oprava vodovodu a vozovka je zde částečně uzavřena. Poslední výjezd z ulice Porgesovy před Husovickým tunelem (tj. rampa Sládkova s výjezdem na ulici Merhautovu) však bude po celou dobu uzavírky otevřen.

    Žádáme řidiče o trpělivost při cestování. Komplikace v podobě kongescí dopravy a s tím související zdržení lze očekávat zejména v ranní a odpolední dopravní špičce v pondělí 28. dubna 2014. V dalších pracovních dnech již bude tunel v denní dobu otevřen.  (DK)

—————

Zpět