hledá pro doplnění souboru nové členy ve věku od 8 do 15 let

 

BDD je dětský divadelní soubor, který se, již desátou sezonu, ve všech oblastech své výchovně-umělecké a výchovně-dramatické činnosti zaměřuje na aktivní zapojení dětí různého věku již od samého počátku přípravy každé jednotlivé divadelní inscenace.

BDD se snaží volně navazovat na dřívější činnost Dětského studia Divadla na provázku, které vedl, dnes již zesnulý, režisér Zdeněk Pospíšil. To znamená, že jde o kontinuální, víceletou uměleckou přípravu a získané znalosti či dovednosti budou dětmi dále využívány v dalším běžném životě. Z této činnosti mohou v budoucnu také vzejít i další výrazné umělecké osobnosti, čímž BDD svým dílem přispívá ke znovuobnovení tradice, ve které se o městě Brně vždy hovořilo jako o „líhni hereckých talentů“. Několik členů BDD již úspěšně studuje na uměleckých školách (konzervatoř, JAMU). Cílem BDD je vznik divadelních inscenací na co nejvyšší, dětem dostupné, úrovni s perspektivou dalšího reprízování.

BDD uvedlo od svého vzniku (2009), převážně v prostorách sklepní scény divadla Husa na provázku, kromě jiných, tyto inscenace:

Baron Trenck – starobrněnská pověst, režie: Pavel Gejguš.

Lesní láska – scénář Milan Uhde, hudba Miloš Štědroň, režie: Simona Nyitrayová. 

Sachsiáda – středověké frašky, Hans Sachs, režie: Vítězslav Větrovec.

Chudák Choma a víčkový Vij – podle povídky N. V. Gogola. Režie: Simona Nyitrayová.

Rozhádaná Abeceda – o šikaně na základní škole. Režie: Michaela Rotterová.

Bajky dell´arte – moudra, která stále platí. Režie: Aleš Kučera.

Proměny divadla – inscenace o vzniku a vývoji (hlavně evropského) divadla. Režie: Eva Lietavová, Denisa Daňková.

A co já? – Co kdyby existoval přístroj, který zjistí, kdo se může stát skutečně vaším kamarádem? Rodiče jsou nadšení! Trochu sci-fi, trochu realita. Pro děti i dospělé. Režie Eva Lietavová.

To už je můj osud – dětský názor a pohled na konkrétní jev, událost, může být někdy i dokonalejší, než pohled těch zkušenějších - starších, jež si, jen na základě své „dospělosti“, často přisuzují právo o všem rozhodovat. Režie Denisa Daňková.

 

Další informace lze získat nejlépe na e-mailové adrese: detskedivadlo-brno@seznam.cz

V případě, že tento způsob komunikace není možný i telefonicky na čísle: +420 603 584 610.

Informace o práci BDD najdete také na www.brdd.cz

Projekt BDD se koná za podpory Jihomoravského kraje, statutárního města Brna a městské části Brno-střed

 

 

Aktivní divadelní dílny pro rodiče s dětmi od 5 do 8 let

    Od 1. 9. 2018 zahajujeme další sezonu konání pravidelných aktivních divadelních dílen pro děti ve věku od 5 do 8 let spolu s rodiči. Víkendové divadelní dílny, pod vedením odborných lektorů, jsou dvouhodinové otevřené lekce, založené nejen na dramatické výchově.

    Dospělí ztrácejí, pod tíhou neustálého spěchu a problémů, které život přináší, současně s nedostatkem času, svou bezprostřednost a schopnost si s dětmi hrát. Jeden z nejlepších způsobů, jak tento stav změnit, je divadlo. Nejlepší společníci při znovuobjevování spontaneity jsou určitě děti, které rodiče v mnohém podpoří a společně tak prožijí krásně a hravě strávený čas. Prostřednictvím takto získaných, zcela nových společných zážitků mohou více rozvíjet svůj vzájemný vztah.

    Lekce budou probíhat na základě různých tematických okruhů vybíraných podle předchozích zkušeností, znalostí a jejich využití v dalším běžném životě.

    Při výběru jednotlivých tematických okruhů bude samozřejmě přihlédnuto i k tomu, že účastníci budou různých věkových kategorií (děti od 5 do 8 let, věk rodičů bude zcela jistě různý). Proto všechny hodiny budou probíhat velmi přístupnou a hravou formou, a i proto jsme zvolili formu otevřených lekcí, jejichž obsah na sebe nebude zásadně navazovat a bude tak vhodný pro pravidelné účastníky divadelních dílen, stejně jako i pro nově příchozí.

    Podrobné informace získáte na e-mail adrese: divadylko-brno@seznam.cz