Multimediální den

06.11.2015 19:55

    Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně se v pátek 6. listopadu 2015 uskutečnil další velice úspěšný Multimediální den, tentokrát na téma Média a manipulace. Vedoucí Katedry mediálních studií a žurnalistiky Rudolf Burgr a zástupci Syndikátu novinářů jižní Moravy Jaroslav Bobek a Michal Žák nejprve předali diplomy vítězkám soutěže o Cenu Arnošta Heinricha a poté už se rozběhla živá a neformální debata. Na mediálním jarmarku v atriu školy studenti diskutovali s redaktory České televize, Českého rozhlasu, Deníku a dalších médií. 

    V soutěži o Cenu Arnošta Heinricha, na níž každoročně přispívá Syndikát novinářů jižní Moravy, si letos nejlépe vedly Dominika Braná (Transformácia slovenskej žurnalistiky po rozpade Československa očami novinárov: publicistické rozhovory pre týdenník .týždeň), Anna Koňaříková (Sylvie Plathová: Rozhlasové literární pásmo) a Daniela Pavoničová (Tvůrčí zkušenosti na základě vlastního dokumentárního filmu "Kamenka: nejlepší místo k žití").

    Redakce iDNES.cz pořizovala z Multimediálního dne on-line reportáž. Redaktorka Martina Vyroubalová kromě jiného napsala:

    Na Multimediálním dni se prezentoval i Syndikát novinářů jižní Moravy. Organizace sdružuje nejen aktivní novináře, ale například i ty v důchodu, kteří své povolání nechtějí úplně opustit. Pořádá odborné novinářské akce a nabízí žurnalistům i možnost bezplatného právního poradenství. „Potěšilo nás a příjemně překvapilo, kolik mladých lidí se dnes zajímalo o naše fungování. Momentálně se právě intenzivně snažíme získat více členů z řad studentů,“ uvedl předseda jihomoravské sekce Jaroslav Bobek.

Fotogalerie – autoři fotografií: Jaroslav Bobek (9) a Lenka Waschková Císařová (1)