Multimediální den

10.11.2017 17:50

    Drony, virtuální realita, hologram místo živého reportéra, kamery nahrazené mobily, místo novinářů roboti, kteří sami dokážou napsat článek. A také stírání rozdílů mezi novináři a veřejností. Chcete něco natočit pro televizi? Je tu iReportér nebo třeba Divácké zprávy. Chcete něco napsat do novin či na zpravodajský server? Můžete se stát čtenářem reportérem. Jsou dnes ještě novináři potřeba? A bude jich třeba také zítra?

    Tak zněla pozvánka na 9. Multimediální den na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Uskutečnil se 10. listopadu 2017. Na programu byly debaty, semináře a workshopy. Čtenáři, diváci a posluchači měli příležitost setkat se s pracovníky médií, která denně sledují. Zástupci nejvýznamnějších českých redakcí odpovídali v atriu fakulty na dotazy studentů i jiných zájemců o mediální dění.

    Zástupci Syndikátu novinářů jižní Moravy Jaroslav Bobek a Michal Žák předali v úvodu Multimediálního dne diplomy vítězům soutěže o Cenu Arnošta Heinricha. Cena se uděluje za produktové (žurnalistické) práce úspěšně obhájené v příslušném roce. Je dotována stipendiem v celkové výši 5 000 korun. Letos bylo nominováno pět bakalářských prací obhájených s hodnocením A nebo B. Jedna práce prezentovala psanou žurnalistiku, čtyři publicisticko-dokumentární audiovizuální tvorbu. Do závěrečného hodnocení postoupili Iveta Čížová, Markéta Chumchalová, Jonáš Nepustil, Pavlína Tomečková a Michaela Vařeková.

Fotogalerie – autor fotografií: Jaroslav Bobek (14)