Brno bude štěkat

11.06.2014 18:45

    Už 48. mezinárodní výstava psů všech plemen CACIB – FCI se soutěžemi k získání titulu mezinárodního šampiona krásy proběhne 21. a 22. června 2014 v pavilonu B brněnského výstaviště.

    Ve dvou dnech uvidí návštěvníci přehlídky více než 2 000 psů 230 plemen. V sobotu  to budou plemena lovecká, pastevecká, němečtí ovčáci a plemena národní. V neděli se pak předvedou plemena dogovitá, společenská, severská a chrti.

    Dopolední soutěže v pavilonu B budou vždy od 9 do 14 hodin. Od 14.30 hodin začnou klání finále soutěže Mladý vystavovatel, Nejkrásnější pár psů, Nejlepší chovatelská skupina, Nejlepší veterán, Nejlepší dorost a Juniorský vítěz dne. Dále se představí vítězové plemen z dopoledních soutěží, kteří se mají utkat o titul nejkrásnějšího psa výstavního dne.

    V sobotu odpoledne mohou diváci vidět Velkou národní cenu, což je přehlídka českých národních plemen – jak uznaných (český fousek, český teriér, čsl. vlčák), tak plemen, která na uznání teprve čekají (pražský krysařík, chodský pes, český strakatý pes). V neděli má být vybrán mezi vítězem soboty a neděle nejlepší mladý  jedinec a vítěz celé výstavy. Posuzovat  psí přehlídku např. 56 přihlášených jezevčíků, stejný počet čivav, 74 pudlů, 61 stafordširských bulteriérů či 56 zlatých retrievrů z 12 států bude 20 rozhodčích z ČR a SR, Polska, Slovinska a Běloruska.  (vž)