Sport Life, Bike Brno, Caravaning Brno a Dance Life Expo

Čtyřlístek mezinárodních veletrhů na BVV

    Brněnské výstaviště opět ožívá. Ve čtvrtek 4. října 2012 zde zahajují sportovní veletrhy Sport Life, Bike Brno a Caravaning Brno. K osvědčené trojici projektů se o den později připojí i první ročník mezinárodního tanečního veletrhu Dance Life Expo 2012. O posledních přípravách a doprovodném programu jednotlivých výstav novináře informovali ředitel projektu Mgr. Jan Kuběna a jeho spolupracovníci. Do Brna se chystá 336 vystavovatelů z 16 zemí. Budou se prezentovat v devíti pavilonech na celkové ploše 13 200 čtverečních metrů.

    Návštěvníci 11. mezinárodního sportovního veletrhu Sport Life 2012 se mohou těšit nejen na setkání se zajímavými osobnostmi, ale i na spoustu aktivních a pasivních sportovních zážitků. Chybět nebudou autogramiády, přednášky či rozhovory. Na programu je i soutěž Miss Sport, do níž se přihlásilo 150 sportovkyň. Deset nejlepších uvidíme v Brně. Novinkou je potápěčská show s ukázkami vodního ragby. Účast na veletrhu přislíbili Roman Šebrle, Robert Změlík, Šárka Kašpárková, Karel Abraham a další sportovci. Celkem se představí 110 firem.

    Jubilejní 15. ročník mezinárodního cyklistického veletrhu Bike Brno 2012 bude i tentokrát nejvýznamnějším setkáním cyklistických odborníků ve střední Evropě. Ve čtvrtek a v pátek si můžete nechat otestovat na nedaleké Riviéře svá jízdní kola. Vůbec poprvé se na veletrhu uskuteční závod silničních kol za účasti takových hvězd, jakými jsou například zlatý olympionik Jaroslav Kulhavý a čerstvý mistr světa do 23 let Ondřej Cink. Uvidíte rozsáhlou prezentaci elektrokol s testovací dráhou a také Mistrovství ČR v biketrialu. Účast na veletrhu přislíbilo 147 vystavovatelů.

    Největší tuzemská výstava obytných vozů a karavanů Caravaning Brno 2012 bude zastoupena 34 firmami. Za hlavní cíl si klade ukázat aktuální trendy v tomto sportovním odvětví. O bohatý doprovodný program se postaralo Sdružení dovozců obytných vozidel OSCAR. Každý den bude k dispozici poradenství pro začínající i zkušené karavanisty. Chcete-li si tedy vybrat nový obytný vůz či karavan, budete v Brně na správné adrese. Stranou nezůstane ani aktuální téma placení mýtného na českých komunikacích.

    Jak jsme se už zmínili, letos mohou návštěvníci poprvé navštívit i mezinárodní taneční veletrh Dance Life Expo 2012. V pavilonu E vznikne osm sálů, v nichž se uskuteční 150 workshopů a tanečních lekcí. Mezi lektory budou skuteční odborníci – baletní mistr Vladimir Malakhov z Ukrajiny, steetdancová hvězda Byron Cox z USA a věhlasná tanečnice flamenca Virginia Delgado ze Španělska. Chybět nebude ani Vlastimil Harapes,  který zde převezme cenu Expo Award za celoživotní přínos tanci. Podobná akce, na níž se letos prezentuje 45 vystavovatelů, nemá ve střední Evropě obdobu.

    V sobotu 6. října v 15 hodin se návštěvníci veletrhu pokusí o český rekord v největším počtu tanečníků jedné choreografie. Společně by se mělo předvést více než 451 tanečníků – takový byl totiž dosavadní rekord. Jednoduchou choreografii flash mob můžete nastudovat na oficiálních webových stránkách. Tak určitě přijďte...  (jbo)

 

Choreografii k pokusu o nový český rekord najdete zde.

 

Fotografie pořídil dne 4. října 2012 Petr Michl.