Den diabetu a Halloween v Zoo Brno

08.11.2013 10:10

    Zoologická zahrada Brno připravuje na sobotu 9. listopadu 2013 dvě zajímavé akce pro děti i dospělé. Ve spolupráci se společností Eli Lilly, která se dlouhodobě věnuje výzkumu a léčbě cukrovky, si připomeneme Světový den diabetu. A na pozdní odpoledne a večer je nachystán bohatý program pro návštěvníky, kteří se rádi trochu bojí – Halloween.

    Akce ke Světovému dni diabetu není určena pouze pro nemocné cukrovkou, zaměří se na širokou veřejnost. Na co se tedy můžeme těšit, co se dozvíme? Vzdělávací program (od 10 do 16 hodin) představí zábavnou formou zásady správného životního stylu diabetiků. Jde především o zdravý pohyb. Vyzkoušíte si skákací boty, budete mít příležitost zadovádět si s maskotem klokana a zúčastnit se mistrovství v tahání dřevěného kačera. V programu Dne diabetu nechybějí ani zásady zdravého stravování. Víte například, co je vhodné jíst, a v kterou denní dobu? Znáte kalorické hodnoty jídel, které máte rádi? Na dalším stanovišti se seznámíte s pomůckami diabetika. Odborníci vám předvedou, jak se s nimi má správně zacházet, a nahlédnete i do „Hupíkovy výtvarné dílničky“. Poté vás čekají základní poučení o nástrahách diabetu. Vyzkoušíte si jízdu zručnosti a dozvíte se mnohé o rovnováze příjmu a výdeje energie. Páté stanoviště připomene základní fakta a mýty o diabetu. V závěrečném kvízu a herních aktivitách si návštěvníci zopakují získané vědomosti o cukrovce. Všichni držitelé průkazu diabetika mají od 9 do 15 hodin vstup do areálu zoo zdarma.

Kdo se bojí, musí do zoo

    Říká se: Kdo se bojí, nesmí do lesa. Jenomže pro tentokrát bychom měli toto úsloví výrazně pozměnit: Kdo se bojí, musí do zoo. Strašidelné prohlídky, v rámci níž uvidíte komentované krmení tygra, rosomáka, kamčatských medvědů a surikat, se však nemusejí obávat ani malé děti. Halloween v brněnské zoo časově naváže na předchozí program (od 16 do 20 hodin). Nářadí určitě vezměte s sebou, dýně k dlabání budou připraveny v prostoru kolem restaurace U Tygra. Za nejkrásnější vydlabanou dýni dostanete dárek. Návštěvníci jistě rádi ochutnají i dýňové polévky a muffiny. Chybět nebude ani ohňová show v podání Dua In Flamenus.  (jbo)