Mezinárodní strojírenský veletrh Brno: 29. 9.–3. 10. 2014

Dokonalý kontakt se světovými výrobci

26.09.2014 14:55

    Oslavte nové zakázky získané na veletrhu v Brně. – Na brněnských veletrzích čekají zakázky na každého. – Je jen na vás, jak je oslavíte.

    Tyto slogany vévodily tiskové konferenci k 56. Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu v Brně. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 29. září až 3 října. Veletrh je vždy určitým barometrem ekonomiky, patří k nejvýznamnějším přehlídkám průmyslových technologií ve střední Evropě. Lze očekávat, že branami brněnského výstaviště letos projde více než 70 tisíc návštěvníků.

    Zájem vystavovatelů se ve srovnání s loňským rokem zvýšil, většina firem v Brně předvede nové výrobky či technologie a uzavře důležité mezinárodní kontrakty. Zastoupeny budou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Součástí veletrhu bude i spousta odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata. Převážnou část veletržních návštěvníků tvoří skuteční odborníci a specialisté – více než sedmdesát procent z nich ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu firem.

    Souběžně se strojírenským veletrhem se na brněnském výstavišti uskuteční i další samostatné specializované veletrhy:

IMT – 9. Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů (pavilony B, F, P a V, 453 vystavovatelů)
FOND-EX – 15. Mezinárodní slévárenský veletrh (pavilon Z, 76 vystavovatelů)
WELDIG – 22. Mezinárodní veletrh svařovací techniky (pavilon G2, 90 vystavovatelů)
PROFINTECH – 5. Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy (pavilon E, 80 vystavovatelů)
PLASTEX – 4. Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů (pavilon G1, 202 vystavovatelů)

    Hlavním tématem mezinárodního strojírenského veletrhu je projekt AUTOMATIZACE, v jehož rámci se představí 283 vystavovatelů měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky, což je 50 více než loni. Tyto obory jsou po obráběcí technice, materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

    Mezinárodní strojírenský veletrh si dlouhodobě udržuje vysoký podíl zahraničních účastníků. Letos tvoří plných 47 procent z celkového počtu 1 627 vystavujících firem. Přijedou vystavovatelé z 31 zemí, nejvíce z Německa (282) a Slovenska (85). Mimořádně rozsáhlou účast, nejvyšší za uplynulých 15 let, přislíbila Čína (72 vystavovatelů). Vůbec poprvé se v Brně společně představí podniky ze západočínské průmyslové provincie Sečuán. Speciálním hostem v pavilonu V bude Thajsko. Tato asijská země hodlá návštěvníky MSV přesvědčit, že se pyšní nejen nádhernými mořskými plážemi, ale také vysoce rozvinutým automobilovým a elektrotechnickým průmyslem.

    Velkou oblibu si získala soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů. Uskuteční se v pavilonu A1. Mladí soutěžící ze středních technických škol a učilišť vypracují přímo na místě v časovém limitu program podle zadaného výkresu. Nejlepší výsledky jejich práce se pak uplatní přímo na vystavených strojích a výherci si odvezou obrobek zhotovený dle vlastního programu.

    Součástí veletrhu bude i nabídka pracovních příležitostí ve strojírenství, elektrotechnice, energetice, automobilovém průmyslu a dalších odvětvích JobFair MSV. Relativně novým tématem jsou 3D technologie. Konferenci „3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti“ (30. září 2014 v pavilonu E) doprovodí výstava výrobků z 3D tiskáren. Bude ještě rozsáhlejší než loni a zapojí se do ní více partnerů. Do soutěže o Zlaté medaile MSV je letos přihlášeno 26 exponátů.

    Zástupci pořádajících organizací novináře ujistili, že letošní ročník mezinárodního strojírenského veletrhu poskytne vystavovatelům i návštěvníkům dokonalé podmínky pro kontakt se světovými klíčovými výrobci a jejich produkcí. Na brněnské výstaviště zavítají také vysocí představitelé veřejného a politického života, včetně prezidenta republiky Miloše Zemana a předsedy vlády Bohuslava Sobotky.  (jbo)

 

Aktualizováno:
29.09.2014 16:50

Prezident republiky Miloš Zeman odpověděl na otázky novinářů na krátkém tiskovém setkání před stánkem firmy ADAST na volné ploše C.

Foto: Jaroslav Bobek