Dopravní terminál čeká přestavba

05.06.2014 21:35

    Radní města Brna chtějí přestavět dopravní terminál MHD na Mendlově náměstí. Připravují k tomu studii nového trasování tramvajových tratí přes náměstí a jiného umístění zastávek a smyček autobusů a trolejbusů.

    První náměstek primátora Robert Kotzian uvedl, že v terénu by se přestavba povrchu Mendlova náměstí mohla uskutečnit nejdříve za tři roky. Avšak na záměr zkultivovat toto velmi rušné prostranství občané před komunálními volbami slyší. Radní města schválili variantu přestavby náměstí, podle které se tramvajová trať z Pekařské ulice opět vrátí na silnici podél zdi starobrněnského kláštera. Doprava MHD bude jezdit na Mendlově náměstí okolo prostranství dnešních nástupišť trolejbusů a autobusů.  Zlepší se tím přestupy cestujících. Současná tramvajová smyčka na náměstí bude zrušena a promění se na odpočinkový park.

    Kotzian uvedl, že záměr nové dopravní podoby náměstí má podporu napříč politickým spektrem zastupitelstva Brna. O prázdninách se bude aktualizovat investiční záměr za asi 140 milionů korun. Pak se k němu vyjádří Brněnské vodárny a kanalizace. Ještě v současném volebním období má odstartovat příprava pořízení projektové dokumentace veřejné zakázky. S dřívějšími plány vést dopravu Hybešovou ulicí přímým průrazem na Mendlovo náměstí mimo dosavadní průjezd ulicí Václavskou nově schválena varianta investice nepočítá – podle Kotziana je moc megalomanská.  (vž)