Duben v Avionu patří Itálii

11.04.2013 20:10

    Brněnský Avion Shopping Park nedávno vyzkoušel zajímavý projekt. Každý měsíc představuje jednu světovou zemi nebo region. V březnu to byly Nizozemsko a Belgie, s příchodem dubna vtrhla do nákupního centra Itálie. Návštěvníci mají možnost zakusit atmosféru italských měst, nakoupit výrobky pocházející z této země, obdivovat její kulturu, módu či eleganci doslova všemi smysly.

    Minulá akce přilákala značný počet návštěvníků. Jen pro zajímavost – pracovníci nákupního centra rozdali při ochutnávkách 40 kg pravé belgické čokolády, 1 000 pralinek a 1 700 porcí nizozemského a belgického piva.

    Nyní je na řadě Itálie – obrovská země tisíce vůní a chutí, s výbornou gastronomií a vynikajícím vínem. Ředitel nákupního centra Petr Navrátil zahájil úvodní tiskovou konferenci symbolicky v italštině.  O Itálii, v níž před časem určitou dobu pobýval, pak hovořil s velkým nadšením. Stejně tak i fotograf Ing. Pavel Kopp, který v této jižní zemi osm let pracoval. V roce 1988 vydal spolu s Miroslavem Horníčkem knihu „Chvilka s Itálií“. Prostřednictvím černobílých fotografií zachytil spoustu okamžiků, které se mu nesmazatelně vryly do paměti. Některé z těchto snímků jsou v nákupním centru vystaveny.

    Jak už bylo naznačeno, tentokrát je na programu především gastronomie, móda a umění. Prodejny připravily spoustu zajímavých akcí, například slevy pro ty, kteří sem zavítají v pátek 19. dubna od 21 do 23 hodin. O víkendu 13.–14. dubna určitě neunikne pozornosti návštěvníků italský trh s typickými lahůdkami a čerstvou kávou. Chybět nebude ani kulinářská show mistrů italské gastronomie. Zatímco dámy ocení hlavně italskou módu, pánové jistě navštíví koutek s fotbalem a rychlými vozy, společně pak mohou absolvovat zdarma relaxační masáž nebo si prohlédnout výstavu čtyřiceti fotografií, jejichž autory jsou již zmíněný Pavel Kopp, ale také Michael Fokt a Miroslav Deneš.

    „Chtěli bychom, aby si návštěvníci odnesli kromě nákupů i nové poznatky a zážitky,“ připomíná manažerka Martina Procházková. Pokud do Avion Shopping Parku přijdete, určitě se vám to splní. Atmosféru Itálie nasajete doslova všemi smysly.  (jbo)

 

Foto: Petr Michl