Pestrý víkendový program na brněnském výstavišti

Festival Life! nabízí skvělou zábavu i poučení

08.11.2017 09:35

    Deset hal plných sportu, tance a zábavy – tak bychom mohli ve stručnosti charakterizovat festival Life!, který se uskuteční od 10. do 12. listopadu 2017 na brněnském výstavišti. Pořadatelé připravují bohatý program pro rodiny, sportovce, tanečníky, fanoušky youtuberů i počítačové hráče.

    Značná pozornost bude i letos soustředěna na překonání rekordu v co největším počtu lidí tančících ve stejný čas na jednom místě na stejnou choreografii. Hlavními protagonisty budou Leoš Mareš, Ondřej Sokol a Simona Krainová. Loni se společně rozvlnilo celkem 1 577 tanečníků. Pomůžete tento rekord překonat? Stačí přijít v sobotu před 14. hodinou do pavilonu C, zaregistrovat se, zvládnout jednoduchou choreografii a pak se rovnou pustit do tance…

    Tradiční i netradiční sporty si budou moci vyzkoušet návštěvníci v pavilonu G2. Zahrají si badminton, basketbal, florbal, stolní tenis či volejbal. K dispozici budou mít rovněž trenažér jízdy na motocyklu, trenažér veslování a také čtyři nafukovací koule, které známe z televizní show Drtivá porážka. Na vzniku této sportovní zóny se podílelo město Brno a Jihomoravský kraj.

    Fanoušky cvičení, posilování a aktivního životního stylu jistě potěší kondiční zóna AC Fitness. V sobotu se v ní uskuteční street workoutové závody o titul mistra Moravy. Milovníci adrenalinu a výšek mohou využít lezeckou stěnu, lanovku či imitaci lezení v ledu. V expozici města Brna a Jihomoravského kraje bude k dispozici dětská lezecká stěna zajištěná jističi s cestami postavenými tak, aby ji mohli využít malí i velcí návštěvníci, kteří něco podobného dosud nezkusili.

    Fenoménem dnešní doby jsou youtubeři. Ani ti nemohou na výstavišti chybět. Spolu s nimi se představí zpěvák Pavel Callta a také moderátoři Johan Mádr a Ondřej Havel. „Oblíbený streamer FattyPillow dorazí spolu s trenérem a s diváky probere své hubnutí,“ říká mluvčí akce Dita Brančíková. „Stranou nezůstanou ani mladé parádnice. Se stylem jim poradí Makyna.“

    Součástí veletrhu bude i loučení se sezonou rally 2017. Letošní exhibice je koncipována jako duel, tedy paralelní jízda dvou soutěžních vozidel, což bude divácky i jezdecky velmi atraktivní – dozvěděli jsme se na tiskové konferenci. Exhibice je rozložena do dvou dnů. V sobotu pojedou vozidla s platným průkazem sportovního vozidla s dvoučlennou posádkou, o den později se můžeme těšit na historická vozidla rally, okruhová a vrchařská vozidla s platným průkazem sportovního vozidla.

    Stěžejní a nejznámější součástí festivalu bude SPORT Life! Do Brna přijedou Ondřej Synek, Dominik Hašek, Jiří Prskavec, Josef Dostál, Iveta Vacenovská, Alžběta Dufková, Alois Kaňkovský, Dominik Nekolný a další známí sportovci. Připraveno je přibližně 50 sportovních a zábavných aktivit pro celou rodinu. Speciální program mohou absolvovat i žáci 6.–9. tříd základních škol.

    Generálním partnerem festivalu Life! je česká značka GoGEN. Pro návštěvníky připravila řadu lákadel nejen z oblasti elektroniky, ale také sportu či hudby. Zájemci si je mohou na festivalu zakoupit a ihned odnést domů. Návštěvu stánku GoGEN v pavilonu V by si neměl nechat ujít nikdo, kdo uvažuje například o koupi nového televizoru, reproduktorů, sluchátek nebo tabletu. Navíc zde budou i odborníci, kteří poradí s výběrem.

 

TOP 10

Taneční rekord se Simonou Krainovou, Leošem Marešem a Ondřejem Sokolem.
Mistrovství ČR v počítačových hrách a Mistrovství ČR v mobilních hrách.
Family Hall – sportovní a zábavní pavilon pro rodiny s dětmi.
Hala extrémních a freestylových sportů.
Kondiční zóna – street workout, spinning, heat, zdravý životní styl…
YOU2BER Life! – Selfie a podpisy od oblíbených youtuberů.
AGROTEC Life! Rally show.
Taneční a umělecké show, workshopy a soutěže, standardní a latinskoamerické tance.
Life! STYLE – vše pro moderní ženu.
Večerní party PRIGL HALL & HIP HOP Life!, DANCE Life!, Karneval party.


    V nabitém programu 10. ročníku festivalu Kolem světa nechybí téměř 30 komentovaných projekcí zajímavých cestovatelů. Zájemci se dozvědí vše o zemích každého kontinentu a podívají se na snímky z nedostupných míst světa. Dámy se v pavilonu A2 seznámí s aktuálními trendy v líčení a oblékání. K zakoupení budou i zdravé a chutné potraviny. Program je opravdu „nadupaný“, lze očekávat i mimořádný zájem návštěvníků.

    A ještě jedna zajímavost. Adrenalin si do Brna přijede vyzkoušet i Vendula Svobodová-Pizingerová. V pátek před polednem absolvuje padesátimetrový sestup po laně z administrativní budovy na výstavišti. V minulých letech si slaňování vyzkoušeli herci Braňo Polák a Jan Budař, zpěvák Václav Noid Bárta a brněnský primátor Petr Vokřál.

    Zábava na výstavišti bude pokračovat i po skončení veletrhu. Na pátek a sobotu jsou připraveny dvě party – techno akce PRIGL HALL a HIP HOP Life! Skvělou atmosféru určitě nabídne také DANCE Life! Návštěvníci sobotní karnevalové party v pavilonu E, pokud přijdou v maskách, mají vstup zdarma.

    To byla jen stručná ochutnávka toho, s čím se můžete setkat od pátku do neděle na brněnském výstavišti. Souběžně s festivalem Life! se zde uskuteční i 15. ročník mezinárodní výstavy karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno (začíná už ve čtvrtek 9. listopadu). Letošní ročník je rekordní, poprvé se nastěhuje do dvou hal. Kromě pavilonu P to bude i sousední pavilon F, kde návštěvníci uvidí prémiové značky obytných automobilů. Zájemcům bude k dispozici několik stovek nablýskaných vozů více než 50 významných značek, od novinek pro nadcházející rok po léty prověřené modely.  (jbo)