Historicky rekordní TECHAGRO 2014

03.04.2014 18:35

    Komplex veletrhů zemědělské a lesnické techniky byl rekordní ve všech parametrech. Vnitřní i venkovní výstavní plocha brněnského výstaviště byla využita do posledního metru, stánky obsadily dokonce i trávníky a další nezvyklá výstavní místa. Návštěvnost překonala veškerá očekávání a za pět dní se vyšplhala k počtu 120 tisíc osob. Absolutní rekord byl zaznamenán v neděli, kdy branami výstaviště prošlo 38 034 návštěvníků, vůbec nejvíce na všech veletrzích pořádaných v Brně za posledních 10 let. Jen za první den letos přišlo více návštěvníků než za celý první ročník veletrhu v roce 1994. „Letošní Techagro definitivně potvrdilo jeho nadregionální středoevropský význam na pozici jednoho ze tří nejdůležitějších veletrhů agrární techniky v Evropě,“ uvedl generální ředitel a. s. Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

    Brněnská přehlídka zemědělské, chovatelské a lesnické techniky se v Brně poprvé uskutečnila před 20 lety a dnes je třetí největší svého druhu v Evropě. Toto postavení potvrzuje i vysoká mezinárodnost – jak vystavovatelé, tak návštěvníci letos přijeli ze čtyř desítek zemí světa. Na výstaviště dorazilo více než 300 organizovaných zájezdů odborníků ze zemědělských podniků a firem. Z různých částí České republiky přijelo přibližně 250 autobusů, ze Slovenska 50, několik dalších desítek také z Rakouska, Slovinska, Srbska, Bulharska, Maďarska a Polska.

    Tuzemští i zahraniční návštěvníci byli velmi spokojeni s rozsahem nabídky a počtem prezentovaných novinek. Mezi vystavovateli nechyběl nikdo z významných evropských výrobců a distributorů zemědělské a lesnické techniky. Do soutěží o nejlepší exponáty bylo přihlášeno 87 špičkových výrobků a třináct z nich získalo Grand Prix.

    Veletrh TECHAGRO je tradičním barometrem nálady na trhu a ukazuje směr vývoje v prodeji zemědělské techniky pro celou sezonu. Vysoká návštěvnost i chuť nakupovat vyslaly prodejcům příznivou zprávu a potvrzují optimistická očekávání odborníků.  (db)