Jak naplnit rozpočet a stabilizovat hospodaření města Brna?

28.06.2013 14:15

    V Brně nastává další problém – jak naplnit podle předpokladu na správnou výši finanční rozpočet a jak stabilizovat hospodaření města Brna.

    Dle zastupitele města za KSČM Daniela Boreckého je to zvlášť patrné v případech kapitálového spojení města se soukromými subjekty. V případě, že se partnerství nevyvíjí ekonomicky dobře, město žádá soukromý subjekt, aby se situací vyrovnal. Třeba kolem společného vlastnictví areálu brněnského výstaviště nebo Českého technologického parku Brno. Svízelně se domlouvají na restrukturalizaci dluhů.

    "Klub zastupitelů Brna za KSČM hodnotí pozitivně, že samospráva moravské metropole nepřistoupila zbrkle k okamžitému prodeji všeho majetku, o kterém neví jak jej ekonomicky správně zvládnout. Takový postup, který žel prošel v jiných místech než v Brně, by bylo pro budoucnost špatné řešení," zdůraznil Borecký.

    Komunistům v Brně se také nelíbí zavádění magistrátního principu – chce-li některá z 29 městských části vrátit do užívání něco pro lidi, jako autobusovou linku MHD č. 51 z města k nemocnici Masarykův onkologický ústav, tak jedině, když si náklady v desítkách milionů korun ročně na provoz linky zaplatí sama ze svého. Veřejná doprava ke špičkové onkologické nemocnici, kterou vyhledávají lidé z celé Moravy, není místní věcí místního starosty, nýbrž je to veřejná záležitost celého Brna!  (vž)