Jedinečný projekt na veletrhu EMBAX

26.02.2014 08:55

    K mezinárodním potravinářským veletrhům, které jsou právě k vidění na brněnském výstavišti, patří nerozlučně také přehlídka obalů a obalových technologií EMBAX. Má už pětačtyřicetiletou tradici a je jediná svého druhu v České republice a na Slovensku.

    Většinu návštěvníků upoutá především balicí linka Packaging Live. Toto obrovské „monstrum“ zabírá téměř čtvrtinu pavilonu B. Na začátku je stroj na kusové balení mýdel do fólie, následuje manipulační robot, kartonovací stroj, značicí zařízení, lepička, páskovačka a další technologie. Všemu dominuje paletizační robot, na konci linky je automatická ovinovačka. Tolik stručný popis. Své know-how poskytly nejvýznamnější společnosti v oboru. Dávají tím najevo svou soudržnost a připravenost ke spolupráci.

    Člověk by na první pohled řekl, že cestu do pavilonu B najdou pouze odborníci, neboť pro laické návštěvníky jsou tyto nejmodernější technologie příliš složité a nesrozumitelné. Ale kdepak! Balicí linka je doplněna o společenskou část, takže návštěvníci i vystavovatelé mohou v klidu posedět v prostorách kavárny, popovídat si, vyměnit zkušenosti, popřípadě i využít nových služeb nabíjecích kiosků pro mobilní zařízení. Každé dvě hodiny přichází moderátorka Michaela Zachová z Kongresového centra Brno s konkrétními informacemi o vystavené technologii. Návštěvníci se mohou zúčastnit i zajímavých soutěží. V době mezi komentovaným provozem linky pracuje na výstavní ploše demo robot. K doprovodnému programu patří zajímavé přednášky, semináře a workshopy, související hlavně s bezpečností a automatizací výrobních a balicích linek.

    Veletrh EMBAX se snaží oslovit nejen potravináře, ale i odborné návštěvníky z automobilového, strojírenského a elektrotechnického průmyslu, ze stavebních oborů, farmaceutického a kosmetického průmyslu. Velké technologie, fixační prostředky pro paletizaci a nově i bezpečnostní systémy, průmyslová maziva a speciální potištěné fólie či kartony – to vše mohou návštěvníci brněnského výstaviště vidět „pod jednou střechou“. Mezinárodní potravinářské veletrhy potrvají do pátku 28. února 2014.  (jbo)

 


Manažerka Michaela Zachová seznamuje návštěvníky s balicí linkou Packaging Live.

Foto: Jan Mervart