Klubová výstava psů ve Zbraslavi u Brna

09.05.2013 18:35

    MOLOSS Club CZ pořádá každoročně dvě výstavy psů. Jedna z těch letošních se uskutečnila v krásném areálu Moravsko-slezského kynologického svazu ve Zbraslavi u Brna. Bylo přihlášeno170 psů, nejvíce plemen tosa-inu, brazilská fila, boerboel, cane corso a bullmastiff. Nechyběla však ani další plemena – americký bulldog, anatolský pastevecký pes, mastiff, neapolský mastin, bordeauxská doga, pyrenejský mastin, španělský mastin, mallorská doga, kanárská doga, argentinská doga a středoasijský pastevecký pes.

    Nejvyšší ocenění si z letošní klubové výstavy zcela zaslouženě odvezl Petr Moša se psem plemene cane corso CHIRO DOLCE DIAVOLO Miss Mallorca, který už získal tituly Český grandšampion, Český šampion a Český junior šampion. Druhý nejvyšší titul opačného pohlaví vyhrála fena španělského mastina DESIRÉ z Polabských blat, taktéž Česká šampionka a Česká junior šampionka, majitelky Petry Richterové.

    Počasí vystavovatelům přálo, organizace byla bezvadně zvládnutá, mnozí si odvezli krásné ceny a všichni měli dobrý pocit z krásně stráveného dne se svými čtyřnohými přáteli.

MIROSLAV KRUPICA


Foto z výstavy: Edita Jelínková Hrdličková