Letní sezona 2017 na brněnském letišti

18.02.2017 14:20             

    Také se už těšíte na léto? Letošní sezona nabídne od konce března 2017 cestujícím z brněnského letiště možnost vycestovat prostřednictvím sezonních linek, které budou létat v pravidelných časech minimálně do patnácti destinací. Z toho dvanáct prostřednictvím největší české letecké společnosti Travel Service. Novinkou budou sezonní linky z Brna přímo do egyptských letovisek Hurghada nebo Marsa Alam, které budou létat dvakrát týdně. 

    Oproti loňsku dojde také k navýšení frekvencí letů do turisticky oblíbených destinací jako je španělská Palma de Mallorca, kam budou létat až tři linky týdně, nebo turecká Antalya, kam loni létaly dva spoje týdně, a nově to budou dokonce čtyři.

    Kromě sezonních linek společnosti SmartWings bude Travel Service provozovat z Brna také charterové lety např. do řecké Soluně nebo Prevezy, či Podgorici v Černé Hoře.

    Než se cestující z Brna rozletí na sluncem zalité pláže, mohou se nechat zlákat výletem do Londýna, Eindhovenu nebo Mnichova, kam v průběhu loňského roku vycestovala více než polovina všech cestujících. Právě pravidelné linky, které celoročně odlétají z brněnského letiště, si už mezi lidmi získaly velikou oblibu. Zájem o ně mělo zhruba 216 tisíc pasažérů.

    Velkým trendem se poslední dobou stávají víkendové pobyty, a právě v tomto období je do Londýna i Eindhovenu možné zakoupit zpáteční letenky už od pěti set korun. Jednosměrná letenka do Mnichova pak přijde zhruba na dva tisíce. A právě Mnichov v následujících měsících nabízí spoustu zábavy, jako jsou tradiční Slavnosti silného piva u bavorského městečka Sachsenkam, které začínají kolem 19. 3. a trvají vždy 10 dní. Pro oslavu postaví na louce pod místní restaurací stan pro několik tisíc lidí. Hitovky jsou podobné jako na Oktoberfestu. Ceny ovšem asi o pětinu nižší.

    V Londýně, kam se z Brna létá každý den, můžou návštěvníci zhlédnout tradiční veslařský londýnský závod – Head of the River Race. V polovině března pak zase mohou navštívit oslavu na počest svatého Patrika, patrona Irska (St Patrick's Day). Konají se tam průvody, kdy všechno a všichni jsou v zeleném.

    A co se týče návštěvy Holandska, není snad příznivější roční období, než jaro. Louky plné rozkvetlých květin a příjemné počasí dokáží vytvořit opravdu neopakovatelnou atmosféru. 

    Eindhoven, Londýn ani Mnichov ale nemusejí být konečnou cílovou stanicí. Z těchto leteckých dopravních uzlů lze pokračovat dál do desítek turisticky oblíbených destinací. Přes Londýn nebo Eindhoven je například možné cestovat s přestupem jednoduše už za 7 hodin do portugalského Porta. Lety jsou naplánovány tak, aby na sebe bez problémů navazovaly také do Barcelony, nebo do skotské metropole Glasgow. V Mnichově pak v průběhu tří hodin navazuje v obou směrech zhruba 120 letů do dalších 70 destinací po celém světě. Od loňského podzimu je nově posílila nabídka letů z Brna do exotické destinace Punta Cana v Dominikánské republice.

KATEŘINA PICHALOVÁ