Pozvání na Motosalon 2016 a veletrh potřeb pro dítě

Letos s rekordním počtem značek

01.03.2016 16:25

    Na brněnské výstaviště se po dvou letech vrací Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON 2016. Svou účast potvrdila většina velkých značek působících na českém trhu. Brány výstaviště se pro veřejnost otevřou ve čtvrtek 3. března ve 13 hodin. Pořadatelé očekávají, že do Brna zavítá 50 tisíc návštěvníků.

    Zatímco na minulém ročníku Motosalonu se prezentovalo přibližně 150 značek motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení, letos jich bude 230. Pod střechou pavilonu P se potkají téměř všechny velké značky působící na českém trhu. Mnohé z nich dosud nebyly na veletrhu zastoupeny. Nebudou chybět japonské motocykly Honda, Yamaha, Kawasaki a Suzuki, značky BMW, Harley-Davidson, Benelli, Husqvarna, Ducati, Triumph, Peugeot, Kentoya a další. Zájem je značný. K plnému uspokojení požadavků všech vystavovatelů bylo nezbytné rozšířit plochu původně vyhrazenou pro Motosalon o celou pětinu.

    Novinek je spousta, všechny nelze vyjmenovat. Na stánku Hondy se představí legendární model Honda CRF1000L Africa Twin. S řadou novinek přicházejí Yamaha, Husqvarna, KTM i další značky. Těšit se mohou i příznivci skútrů. Společnost A Spirit představí nové modely Piaggio Liberty 125 ABS a Medley 125 ABS. Značka BMW vstupuje do segmentu maloobjemových motocyklů s modelem G 310 R. Tento lehký roadster je vhodný nejen do měst, ale hlavně pro začínající bikery. Vystaven bude i nový elektroskútr Čezeta 506 s designem legendárního "prasete“. Návštěvníci si ho mohou vyzkoušet na testovací ploše před veletržní halou.

    Slavnostního zahájení veletrhu se zúčastní primátor města Brna Petr Vokřál, jezdec Karel Abraham, testovací jezdec Pepa Sršeň a známé tváře, které jezdí na motorkách – Jan Révai, Dalibor Gondík, Pepa Vojtek a další. Návštěvníci se na výstavišti setkají také s jezdci Rally Dakar Štefanem Svitkem a Ivanem Jakešem.

    Jak už bylo řečeno, Motosalon není pouze přehlídkou motorek. Připravena je i bohatá nabídka oblečení a příslušenství – helmy, bundy, rukavice, kombinézy, brašny, komunikátory, zabezpečení či pneumatiky. Návštěvníci na veletrhu najdou vychytávky pro údržbu a drobné opravy, protipadací rámy, ložiska, baterie, oleje, řetězy, výfuky či brzdná lanka. Výčet všech značek bude zveřejněn těsně před veletrhem na stránkách i-katalogu Motosalonu.

    Součástí veletrhu je i bohatý doprovodný program. Vzhledem k tomu, že předpovědi meteorologů jsou velice rozpačité, rozhodli se pořadatelé využít sousední volný pavilon. Většinou doprovodných akcí, které se měly původně uskutečnit na volných plochách, raději přesunuli pod střechu pavilonu F.

    V sobotu budou slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku 2016. Základní parametry této soutěže se nezměnily – hodnocení provádí nejen odborná komise, ale i široká veřejnost. Hlasovat můžete na internetových stránkách www.motocyklroku.cz nebo přímo na veletrhu v expozici u pódia. Fandové motorek na jednom místě uvidí, sami si vyzkoušejí a ihned ohodnotí přihlášené exponáty. Jeden vylosovaný účastník ankety obdrží poukaz k nákupu motocyklu za 100 tisíc korun, další se mohou těšit na 41 skvělých cen. Návštěvníci, kteří přijedou na motocyklu, mohou parkovat v areálu výstaviště zdarma.  (jbo)

Podrobnosti o Motosalonu najdete na www.bvv.cz/motosalon.

>>><<<
 

Široká nabídka výrobků pro děti

    Souběžně s Motosalonem se na brněnském výstavišti uskuteční také veletrh s příznačným názvem ProDítě. Maminky se mají na co těšit. V pavilonu V si prohlédnou moderní kočárky, autosedačky, postýlky, oblečení a další zboží pro své ratolesti. Ve stáncích 74 firem z pěti zemí světa si budou vybírat, porovnávat kvalitu, bezpečnost i cenu. Součástí nabídky předních dodavatelů dětského zboží budou i novinky, které zatím ještě nedorazily na prodejní pulty – vše s možností nákupu za zvýhodněné ceny.

    Na děti i maminky čeká spousta zábavy, soutěží a krásných vystoupení. V pátek je na programu show s oblíbenými Mimoni a Transformer show, nahlédnout můžete i do Ledového království. V sobotu odpoledne se představí v zábavném karnevalovém programu Dáda Patrasová. Neděle bude patřit tanci s Janem Onderem s Lucií Hunčárovou.

    I letos je pro návštěvníky veletrhu potřeb pro dítě připraveno odborné poradenské centrum, které můžete využít zcela zdarma. Chybět nebude ani Pohádkové kino, které přinese každý den mnoho krásných pohádek. Těšit se můžete na kolotoče, skákací atrakce a dětský koutek s bezplatným hlídáním dětí od tří let. Zatímco malí caparti si pohrají s mnoha krásnými hračkami a najdou si nové kamarády, jejich maminky se mohou bez obav věnovat nakupování nebo posedět v relaxační zóně, kde lze načerpat spoustu zajímavých informací. Tento týden mají děti na jižní Moravě prázdniny. To je ideální příležitost, abyste se spolu s nimi vypravili do Brna na veletrh.  (jbo)

Podrobnosti o veletrhu potřeb pro dítě najdete na www.bvv.cz/prodite.