Pozvánka na výstavu do brněnského Urban centra

Lvi se vracejí

22.06.2016 16:15

    Pamětníci si určitě vzpomenou, že také Zoologická zahrada Brno v minulosti chovala lvy. Byli zde nepřetržitě od roku 1953. Mezi lety 1962 a 1972 se na Mniší hoře narodilo jedenáct lvíčat. Prostory pro chov krále zvířat byly však nevyhovující, poslední lev – samec Bali – byl proto v roce 2003 přemístěn do Zoo Les Sables-d'Olonne ve Francii. Od té doby v Brně lvy nemáme. Teď se konečně začíná blýskat na lepší časy…

    V brněnském Urban centru, v Mečové ulici 5, byla zpřístupněna výstava „Lvi se vracejí“. Představuje projekt připravované lví expozice a další plány, které hodlá brněnská zoo uskutečnit v nejbližších letech. Měl by to být například projekt nového venkovního výběhu šimpanzů, jehož největší atrakcí bude obdoba lávky, jakou můžeme vidět v korunách stromů v tropických pralesích některých přírodních rezervací. Nový moderní výběh pro krále zvířat se začne budovat už letos, stavba potrvá přibližně dvanáct měsíců.

    Část výstavy je věnována novým expozicím uplynulých tří let – atraktivní Africké vesnici, voliéře orlů bělohlavých a průchozí expozici klokanů. Brněnská zoologická zahrada se v posledních letech hodně změnila, doslova za pochodu nás neustále překvapuje spoustou zajímavých novinek. Pokud jste na Mniší hoře už dlouho nebyli, přijměte prohlídku výstavy jako inspiraci a pozvánku k návštěvě. Nebudete litovat.  (jbo)

 

Foto z výstavy: Jaroslav Bobek