Prodloužený víkend na brněnském výstavišti

Maminky, děti, rybáři – všichni jsou vítáni

03.03.2015 16:50

    Brněnský veletrh potřeb pro děti dostal prostý a jednoduchý název – PRODÍTĚ. Dvě původní slova píšeme dohromady, neoddělujeme je mezerou a nikomu to prokazatelně nevadí, už jsme si na to zvykli. Stejně tak jsme si zvykli, že společně s tímto veletrhem se na výstavišti koná i prodejní výstava rybářských potřeb, která dostala rovněž jednoduchý a stručný název – RYBAŘENÍ. Obě akce letos potrvají od čtvrtka 5. do neděle 8. března. A jak už se v Brně stalo zvykem, doplní je bohatý doprovodný program, spousta her, soutěží a bezplatné odborné poradenství.

    Kdybychom chtěli být hodně struční, mohli bychom veletrh PRODÍTĚ charakterizovat jako zábavu pro celou rodinu, novinky a trendy ze světa potřeb pro děti i nastávající maminky. Na výstavišti tentokrát nebude chybět ani víkendová herní zóna Nintendo, kterou si mohou nedočkaví zájemci okamžitě vyzkoušet.

    Pokud potřebujete nový kočárek, postýlku, autosedačku, oblečení pro děti, máte jedinečnou příležitost. Pořadatelé slibují, že na výstavišti najdete i spoustu výrobků za zvýhodněné ceny. Když nic jiného, můžete alespoň srovnat kvalitu a prohlédnout si nový sortiment zboží. V sobotu zavítá mezi návštěvníky Tomáš Verner. Dětem předvede (a taky je naučí) několik krasobruslařských triků. Počítá se i s vystoupením skupiny Maxim Turbulenc, připravena je bublinová show Matěje Kodeše, pořad Máme rádi zvířata a lední show Jen počkej, zajíci! Už byla řeč o bezplatném poradenství. Jeho součástí budou rady a triky pro nastávající maminky i pro celou rodinu. Pro kluky (i tatínky) jsou připraveny modely aut, vojenské techniky, lodí, ponorek, letadel a vrtulníků.

    Prodejní výstava RYBAŘENÍ bývá pro všechny milovníky Petrova cechu velkou kulturní záležitostí. Můžeme se těšit na spoustu novinek, ale i tradiční bohatý sortiment předních dodavatelů a importérů rybářských potřeb. Poprvé v České republice a na Slovensku bude na výstavišti v provozu profesionální stroj na výrobu boilies, speciálních rybářských nástrah a návnad z vařeného těsta a některých dalších přísad. Vyrobené vzorky získají návštěvníci zdarma. Doprovodný program počítá s několika populárně naučnými přednáškami a odborným poradenstvím Tomáše Blažka, Ivana Juřičky, Lukáše Krásy a dalších rybářských kapacit, své umění předvedou mistr světa v muškaření Luboš Roza a znalec mořského rybolovu Pavel Petr. Uskuteční se videorozhovor a Igorem Slavíkem z Nového Zélandu a v provozu bude rybářské kino s exkluzivními filmy z expedic Jakuba Vágnera. Mimochodem – výherci soutěží se mohou těšit na diplomy s jeho podpisy. A ještě něco. Přijďte ochutnat rybí speciality, nebo se aspoň můžete naučit filetovat kapra, popřípadě si jen odnést zajímavé recepty na úpravu ryb. Pořadatelé předpokládají, že na výstaviště zavítá 25 tisíc návštěvníků. Připojíte se k nim?  (jbo)

 

Ředitel veletrhů Miloň Mlčák a manažerka reklamy a PR Jana Tyrichová na tiskové konferenci.

Foto: Petr Michl