Na veletrhu DANCE LIFE EXPO padl český rekord

    Součástí nabitého doprovodného programu veletrhu DANCE LIFE EXPO byl i pokus o překonání českého rekordu v co největším počtu lidí tančících na jednu choreografii na jednom místě v jednom čase. Zájemci, kteří měli možnost naučit se taneční choreografii prostřednictvím internetu, se sjeli do Brna z celé České republiky. Celkový počet tanečníků dosáhl ohromného čísla 614 a vytvořil tak nový český rekord! Výsledek bude současně zaslán do Londýna k pokusu o získání Guinnessova světového rekordu v této disciplíně.

Veletrh plný hvězd

    Na tanečním festivalu Dance Life Expo se to hemžilo hvězdami. Jednou z hlavních hvězd byl i tanečník a herec Vlastimil Harapes. „Byl jsem skutečně mile překvapen obrovskou účastí na mých workshopech. Jak z řad studentů baletních škol, tak druhý den mladších dětí. Dva roky jsem se podobným master kursům vyhýbal, ale tentokrát jsem podlehl a udělal jsem dobře,“ soudí Harapes. Kurzy měl plně obsazené a obdiv se mu dostával napříč generačním spektrem. Fotit se s ním chodily jak mladé baletky, tak jejich maminky a babičky. „Organizátoři pro nás připravili i malou autogramiádu, ještě s kolegyní baletkou Adélkou Pollertovou, jsme byli přímo zavaleni žadateli o podpis, rozdal jsem jich snad stovku. A to opravdu potěší, když vidíte zájem, lidé se s vámi chtějí fotit,“ říká s úsměvem.

    Dalším z hvězdných učitelů byla naše nejznámější choreografka Leona Kvasnicová, řečená Qasha, která měla vystoupení se svou sestrou dýdžejkou Luccou: „Bylo to tady nabité. Se sestrou jsme měly společné vystoupení a potom ještě jednu prezentaci s Jardou Kunešem, se kterým jsem dělala StarDance.“

    Nadšený prvním ročníkem festivalu byl i tanečník a choreograf Yemi, který sem přijel se svým manželem Jaromírem a svou skupinou JAD Company, a ovládl celou hlavní stage. „Hrozně se mi tady líbí. Byli jsme trošku pozadu, protože v cizích zemích veletrhy tance už fungují a tanec se tam bere jako samostatný hospodářský celek. Tento první počin se pořadatelům myslím hodně povedl. Přišlo sem hodně lidí a byla tady k vidění spousta žánrů, což mě baví, protože se lidé potkávají mezi sebou. Tanečníci standardních tanců, streetdanceři a baleťáci k sobě jinak mají dost daleko, ale tento víkend byli všichni pod jednou střechou,“ nešetřil chválou.

    Dalším z hvězdných lektorů byl třeba americký tanečník Byron Cox, nebo jeden z nejznámějších světových baletních mistrů Vladimir Malakhov, či primabalerína ND Yvona Jeličová.

Dvojnásobní mistři světa – Magic Free Group

    Na festivalu vystoupili i v současné době dvojnásobní mistři světa brněnská skupina Magic Free Group. Ta se o víkendu zúčastnila Mistrovství světa v hip hopu, které se konalo v německé Bochumi. A získala České republice hned dvě zlaté medaile. Stala se tak mistrem světa v kategorii juniorů a dětí. V dětské kategorii se účastnilo 24 formací z celého světa, v juniorech dokonce 33 formací.

DITA BRANČÍKOVÁ

Foto: Tino Kratochvil

Na brněnském výstavišti padl v sobotu 6. října 2012 nový český rekord. Vpravo: Autogramiáda s Vlastimilem Harapesem.

Vlevo nahoře: Jarda Kuneš. Vpravo: sestry Quasha a DJ Lucca. – Vlevo dole: Vlastimil Harapes, vpravo: choreograf Yemi A. D.