Na výstavišti budou vyhlášeni hasiči roku 2018

30.10.2018 21:05

    O půlnoci 25. října bylo ukončeno hlasování veřejnosti o vítězích letošní ankety Dobrovolní hasiči roku. Do osmého ročníku ankety se přihlásilo 170 kolektivů, z toho 101 hasičských sborů a 69 zásahových jednotek. Z nich odborná porota pro závěrečné hlasování vybrala 25 nejlepších sborů a stejný počet zásahových jednotek.

    Vítězové si díky sponzorům ankety rozdělí finanční odměny v celkové hodnotě 1,75 milionu korun a hasičskou techniku za dalších 600 tisíc korun.

    Výsledky hlasování budou vyhlášeny na brněnském výstavišti. Podle průběžných výsledků, které pořadatelé ankety zveřejnili v průběhu hlasování, v regionu Jih Moravy mezi sbory lidé nejvíc oceňovali hasiče z Lomničky na Tišnovsku, před sbory z Velké Bíteše na Žďársku a z Křepic na Břeclavsku.

    V kategorii zásahových jednotek patřili k favoritům hlasování hasiči ze Strážnice na Hodonínsku, před jednotkami z Bobrové na Žďársku a z Letovic na Blanensku.

    Kdo z nich na Jihu Moravy, zahrnující území Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina, stejně jako v dalších regionech republiky získá ocenění nejvyšší, se hasiči dozvědí 14. listopadu večer v pavilonu A výstaviště. V sedmdesátiminutovém pořadu před kamerami České televize moderátor Petr Rychlý uvede kromě patronky ankety Ilony Csákové také zpěváky Petra Koláře a Miroslava Žbirku.  (jh)