Do moderátorského křesla usedne profesionální kuchař

Nabídku Btv obohatil Život z pánve

04.04.2016 08:50

    „Chceme nejen informovat, ale také bavit. Přinášíme nový pohled na zdánlivě obyčejné lidi a události kolem nás, informace, humor, úvahy i tematické otázky, se kterými se potkává moderní člověk v každodenním životě.“ Tato slova jsme opsali z webových stránek Btv – jediné celostátní televize vysílající z Brna. Naladit si ji můžete na Multiplexu 4, na UPC, O2TV či Netboxu.

    Nabídku Btv nyní obohatí nový – jak se teď moderně říká lifestylový – pořad Život z pánve. Už název napovídá, že by mohlo jít o vaření. V žádném případě však nečekejte, že se na televizních obrazovkách objeví další relace plná receptů a návodů, jak uvařit to či ono, aby zákazník byl spokojený. Tvůrci pořadu se vydali poněkud jinou cestou. Hlavní osobou je šéfkuchař Petr Erin Kováč z restaurace Viktoria v Brně-Horních Heršpicích. Zve si zajímavé hosty – kolegy z řad kuchařů, podnikatele, ale i další známé osobnosti. „Povídáme si o různých tématech a drbeme snad o všem, co má něco společného s jídlem,“ říká. „Každý díl má dva hosty na jedno téma, jehož se během rozhovoru držím.“

    Petr Erin Kováč je profesionální kuchař, člen Asociace kuchařů a cukrářů ČR, s více než třicetiletou praxí. Zkušenosti získal při studiu a pobytu v zahraničí, zejména ve Francii a na Kubě. Připravoval pokrmy pro vládní činitele a velvyslance naší republiky. Účastní se kulinářských soutěží, má zkušenosti se službami osobního kuchaře. A jako šéfkuchař teď klade otázky svým hostům. Sám říká, že si nehraje na moderátora či herce, vyptává se jako běžný televizní divák. Mluví naprosto přirozeně, chvílemi možná poněkud rozvláčně, ale to se v dalších dílech pořadu určitě spraví. Tu a tam mu „uteče“ nějaké nespisovné slovo, ale i to do podobných pořadů patří. Je to bezprostřední, mnohem lepší, než kdyby upřeně koukal na čtecí zařízení a snažil se mluvit jako kniha. Nikdo by mu nevěřil, jako občas nevěříme moderátorům celostátních zpravodajských pořadů. A ještě něco – na rozdíl od některých profesionálních kolegů mluví slušně…

    Pořad Život z pánve je doplněn vtipnými anketami, zajímavými reportážemi a soutěžemi. „Jeden z diváků může vyhrát oběd, který mu přijdu uvařit až k němu domů,“ dozvídáme se od autora. Na soutěž vhodně naváže další pořad s názvem Dnes u Vás vaří chef! „Vybraného člověka navštívím doma, v jeho bytě, uvařím tam oběd, a druhý den ho pozvu k sobě do profesionální kuchyně. Zapojím ho mezi náš kuchařský tým při přípravě pokrmu,“ dodává Kováč. Dobrá příležitost, jak nahlédnout do zákulisí gastronomického provozu – pro pozvaného hosta i televizní diváky.

    Na obou pořadech se spolu s Btv podílí i firma Záruka kvalit. Realizačnímu týmu se podařilo získat několik partnerů, kteří vybavili studio dekoracemi a nábytkem. Jmenujme alespoň Lino Design, restauraci Viktoria či Sahm Gastro. Suroviny pro vaření dodává Food & Freinds. Kameru a lidi ze štábu Života z pánve bezpochyby zahlédnete i na mnoha gastronomických akcích a festivalech, například Wine Guru v Hustopečích u Brna, Moravia Food Festivalu v hotelu Octárna Kroměříži či Fresh Festivalu v Brně.

    Snad můžeme prozradit, že natáčet se bude také za hranicemi, kdesi na Slovensku. Tvůrci pořadu souhlasili, abychom uvedli jména prvních hostů ve studiu. Takže – přátelé kulinářského umění, přijďte si v úterý 5. dubna 2016 ve 12.00 hodin popovídat prostřednictvím televizní obrazovky se skvělou cukrářkou Zdeňkou Minářovou, známým fotografem Petrem Jourou a úspěšným topmodelem Patrikem Vilímkem. Tentokrát bude řeč na téma Úspěch. Vítejte u Života z pánve!  (jbo)

>>><<<

    Pořad Život z pánve vzniká ve studiu Btv pod režijním vedením Miroslava Juřičky a Marka Sajdoka. Stopáž 1. dílu: 24 minut. Kamera Miroslav Krupica, Markéta Cilečková, Petr Švehla, Monika Forethová a Adam Roul, zvuk Jan Špaček a Dominik Konečný, grafika Beata Spáčilová, produkce Lenka Vaníčková a Tomáš Zima, osvětlovač, střih a pomocný režisér Milan Sláma. Za firmu Záruka kvalit pořad zaštituje Ivo Buchtela. 

 

Fotografie z natáčení pořadu Život z pánve: Milan Sláma.