Noc snů rozzáří oči handicapovaných dětí

05.06.2014 14:45

    Páteční večer 6. června 2014 bude po zavírací době Zoologické zahrady Brno patřit chronicky nemocným a handicapovaným dětem. Už podesáté prožijí na Mniší hoře Noc snů a čeká je bohatý program plný zážitků a splněných přání. Pozvané děti mají večer vstup do zoo bezplatný i s rodiči a sourozenci a stávají se tak jedinými návštěvníky zoo. Setkají se nejen se zvířaty a chovateli, ale uvidí také ukázky psovodů Městské policie Brno, zásah Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a budou si moci prohlédnout vozy Záchranné služby Jihomoravského kraje.

    Plnit sny bude také program na pódiu u Dětské zoo, kde od 18 do 21 hodin vystoupí dlouholetí partneři Zoo Brno a adoptivní rodiče brněnských zvířat: Divadlo Koráb, kapela Noví Kaskadéři, dětský soubor Komíňáček, taneční skupina Mimi Fortunae, Abanico a Johana Nolanová Showdance. Celý večer bude doplněn výtvarnými dílnami z Centra Lužánky, malováním na obličej Oriflame, ukázkou dravých ptáků a také westernové jízdy. Děti si budou moci pohladit králíčky, morčata, kozy, ovce, potěžkat si parohy nebo pštrosí vejce a svézt se na poníkovi. Na zvídavé otázky budou odpovídat chovatelé a další zaměstnanci zoo.

    Noc snů (Dreamnight at the Zoo) pořádají zoologické zahrady celého světa vždy první pátek v červnu. Je určena pro chronicky nemocné a postižené děti. První Noc snů se uskutečnila v roce 1996 v Zoo Rotterdam, věnována byla dětem z tamní kliniky dětské onkologie. Zakladatelem a předsedou Dreamnight at the Zoo Foundation je Peter van der Wulp ze Zoo Rotterdam.

MONIKA BRINDZÁKOVÁ