Nová galerie v Brně

16.06.2013 10:15

    Tradiční český výrobce traktorové techniky představil novou Zetor Gallery – víceúčelovou halu, která značku Zetor přiblíží fanouškům i obchodním partnerům. Zetor Gallery s řadou zajímavých exponátů a efektních audiovizuálních prvků se nachází přímo v areálu společnosti ZETOR TRACTORS, a.s.

    Zetor Gallery se rozkládá na ploše více než 1 200 čtverečních metrů v dvoupodlažní budově. Veřejnosti je určena větší část této plochy, menší pak bude sloužit jako školicí centrum skupiny Zetor. Díky modernímu vybavení si mohou návštěvníci prohlídku Zetor Gallery opravdu užít. Veřejně přístupná část areálu je uspořádána jako otevřený prostor rozdělený do několika tematických sekcí. První z nich je showroom, který je přehlídkou moderní techniky značky Zetor, v dalších částech je představena bohatá historie traktorů tohoto českého výrobce. V Zetor Gallery se momentálně nachází 14 exponátů, včetně nejstaršího modelu Z25.

    Součástí Zetor Gallery je také řada archivních snímků, které z velké části poskytli fanoušci značky, a projekce dobových dokumentů o traktorech Zetor. K vytvoření audiovizuálních projekcí bylo zapotřebí projít téměř 10 000 fotografií a zhlédnout 43 hodin dochovaných historických filmových materiálů. Fanoušky potěší i obchod s dárkovými předměty zaměřenými na značku Zetor. Obchod je zároveň určen pro majitele traktorů této značky nebo dealery, kteří si zde mohou zakoupit nejčastěji používané náhradní díly.

    V rámci slavnostního otevření požehnal vše dobré a hlavně budově Zetor Gallery kardinál Dominik Duka.

Text: MIROSLAV KRUPICA za spolupráce Zetor Tractors

 

Odkaz na video najdete zde.