Pivovarská restaurace před rekonstrukcí

12.1.2015 21:55

    Ve vyhledávané Pivovarské restauraci Starobrno na Mendlově náměstí začíná plánovaná rekonstrukce jednoho z provozů. Neměla by trvat dlouho, již na jaře se hostům otevře nejen nový interiér, ale také opravená pivovarská terasa. Náklady na rekonstrukci, která zmodernizuje i zatraktivní prostor při respektu k historickému rázu budovy, činí téměř dvacet milionů korun. Výsledek by však měl stát za to.

    Detaily neprozrazuje zatím investor, ani realizátor, již teď však lze říci, že překvapením budou čtyřmetrové lustry složené z několika úrovní pivních lahví (vlastně jistý protipól oblíbených Pulihrášků), osvětlení má imitovat pivní bublinky, velmi efektní má být vstupní portál, nepřehlédnutelný bude prosklenný zachlazený box.

    Autorem návrhu je architekt Igor Valachovič se svým týmem, který stál již předtím za projektem v objektu bývalé sladovny realizovaným v roce 2013.

    Pivovar Starobrno má za sebou dlouhou a bohatou historii, stejně se může pyšnit úspěšnou současností, jak dosvědčuje řada ocenění jeho produktů, z nichž některé jsou unikáty.

    Jedním z nich je speciální velikonoční, jarní zelené pivo. Právě to se bude na Zelený čtvrtek již tradičně od roku 2006 v areálu pivovaru Starobrno točit a nalévat. Hostům se otevřou jak zrekonstruované prostory restaurace, tak terasa. Ti zvlášť nároční přátelé zlatého moku si budou moci nechat nalít do předchlazeného skla.  (št)

 

Foto: Richard Stadler