Poznej Afriku na Mniší hoře

21.05.2015 11:10

    Poznejte s námi černý kontinent – tak nazvali afričtí studenti Mendelovy univerzity v Brně nedělní program Dne Afriky v brněnské zoologické zahradě. Ochutnat tradiční pokrmy, vyzkoušet si africké tance nebo pletení copánků a vyfotit se v typickém africkém oděvu budou moci návštěvníci 24. května 2015 v Africké vesnici na vrcholu Mniší hory.

    Studenti Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně představí své rodné země Ghanu, Ugandu, Mosambik a Kamerun fotografickými prezentacemi ve výukové místnosti Africké vesnice a nabídnou ochutnávky tradičních pokrmů, ukázky her, hru na bubny, pletení copánků, rukodělné výrobky nebo anglicko-český program pro děti. Lidé si budou moci vyzkoušet tradiční africký oděv a prohlédnout autentické suvenýry.

    Program bude probíhat od 10 do 14 hodin. „Naši studenti byli z nápadu uspořádat Den Afriky v zoo nadšení a aktivně se zapojili do jeho přípravy. Dokonce se nám podařilo získat do programu vystoupení zpěvačky Madaleny Joao, účastnice televizní SuperStar, jejíž otec pochází z Angoly a Brno je jeho druhým domovem,“ říká vedoucí Ústavu mezinárodních teritoriálních studií Ing. Samuel Antwi Darkwah, Ph.D. Na Den Afriky v Zoo Brno je pozvaná také nezisková organizace Bwindi Orphans, která nabídne návštěvníkům ochutnávku pravé ugandské kávy a čokolády. „Dovážíme a v České republice nabízíme tradiční výrobky ugandských rodin a kvalitní ugandské produkty a následně pomáháme s rozvojem škol a drobného podnikání v Ugandě. Jsme rádi za partnerství se Zoo Brno, díky podobným akcím nás mohou lidé podpořit a dát znevýhodněným dětem dobrý základ, aby se co nejdřív postavily na vlastní nohy,“ říká Kateřina Anderlová, zakladatelka a koordinátorka organizace Bwindi Orphans.  (MB)

 

Aktualizováno:

24.05.2015 14:05

Foto: Jaroslav Bobek