Kroky návštěvníků směřují na brněnské výstaviště

Před startem nové turistické sezony

17.01.2013 19:05

    Brněnské výstaviště opět otevřelo své brány. V pavilonech P a F můžete navštívit 23. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO a 22. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR. Jsou zde zastoupeny významné firmy zabývající se cestovním ruchem v jednotlivých oblastech naší republiky. Kromě tuzemských cestovních kanceláří a agentur se veletrhu účastní i poskytovatelé služeb v oblíbených zahraničních destinacích či významné zahraniční turistické centrály. Je to bez nadsázky největší prezentace svého druhu v Evropě.

    Primátor města Brna Roman Onderka v úvodním vystoupení zdůraznil, že REGIONTOUR je pro brněnské výstaviště vždy velkým svátkem. „Je to první veletrh v roce a názorná ukázka toho, co jednotlivé regiony, města a obce umějí nabídnout turistům nejen z České republiky, ale i z Evropy a z celého světa,“ uvedl. Brno je na výstavišti nejen v roli hostitele, ale také vystavovatele. Letos má v turistické nabídce mnoho zajímavých novinek. V projevech hostů při slavnostním zahájení obou veletrhů rezonovalo především téma blížícího se 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje.

Ocenění nejlepším

    Na veletrhu REGIONTOUR byly – jako už tradičně – vyhlášeny výsledky soutěže Velká cena cestovního ruchu. Za období 2012/2013 odborná porota posoudila celkem 79 přihlášek. Ocenění získalo 18 mimořádně kvalitních produktů a aktivit, přispívajících k rozvoji cestovního ruchu v českých a moravských regionech. V kategorii Nejlepší jednotná kampaň zvítězila Centrála cestovního ruchu – jižní Morava s kampaní Netradiční místa pro netradiční setkání. Druhé místo patří Centrále cestovního ruchu východní Moravy a kampani Významné turistické akce a cíle východní části České republiky. Novinkou byla kategorie Nejlepší lázeňský a wellness balíček. Zvítězily Lázně Luhačovice s balíčkem Lázeňská dovolená pro rodiny s dětmi. V kategorii Nejlepší cestovní kancelář nerozhodovala odborná porota, nýbrž hlasování široké veřejnosti s ověřenou regulérností. Nejvíce hlasů získal Kovotour Plus, druhá je cestovní kancelář Čedok (její expozici jsme však na veletrhu GO nenašli) a třetí Exim Tours. Speciální cenu společnosti INVIA.CZ si odvezla cestovní kancelář FIRO-tour.

Vítejte v Brně!

    Primátor města Brna Roman Onderka a další hosté nás na tiskové konferenci seznámili s novinkami letošní turistické sezony v Brně i širokém okolí. Návštěvníci se mohou těšit například na zpřístupnění další části hradu Špilberk po rekonstrukci. V jižním a středním křídle přibudou nové výstavní prostory, rekonstrukce s dočká i letní scéna. „Největší investice byly už ukončeny,“ říká primátor. „V Brně si nyní můžete prohlédnout komplex unikátních podzemních prostor, úchvatnou vilu Tugendhat i secesní Jurkovičovu vilu, moderní hvězdárnu a podobně. Na seznámení s tím, co Brno nabízí, už nestačí den či dva. Doporučuji rovnou celý týden.“ Takže – vítejte v Brně. Vítejte na veletrzích GO a REGIONTOUR. Brány výstaviště jsou pro návštěvníky otevřeny do neděle 20. ledna 2013. (jbo)

 

K novinkám letošní turistické sezony na jižní Moravě se na stránkách www.brnozurnal.cz určitě vrátíme.

 

Foto: Jaroslav Bobek