Rekordní Motosalon 2016 v Brně

06.03.2016 19:40

    Sedmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon potvrdil svou pozici prémiové akce ve svém oboru na českém trhu. I přes probíhající jarní prázdniny přišlo na brněnské výstaviště na 60 tisíc návštěvníků, což ukazuje na stále rostoucí oblibu tohoto veletrhu. Rekordní návštěvnost zaznamenala zejména sobota, kdy prošlo branami výstaviště 27 tisíc motocyklových fanoušků.

    „Motosalon potvrzuje, jaký je o výstavu motorek či aut ze strany veřejnosti zájem. Jsme připraveni znovu uspořádat i Autosalon, pokud ho importéři aut podpoří stejně jako importéři motorek,“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Kuliš. Na ploše 6 000 metrů čtverečních se zúčastnili vystavovatelé s celkem 250 značkami. V tiskovém středisku se akreditovalo 248 novinářů. Motosalon je jediným veletrhem, který zaštiťuje motosekce Svazu dovozců automobilů s účastí importérů.

    Firma Čezeta Motors zvolila Motosalon 2016 pro světovou výstavní premiéru svého elektroskútru Čezeta 506. Tento unikátní stroj vychází z designu legendárního „prasete“ z šedesátých let minulého století. V tuzemské premiéře představili zástupci BMW Motorrad model 310R, kterým vstupuje do segmentu maloobjemových motocyklů. Návštěvníci se mohli seznámit také s modelem číslo 52 z řady RR připraveným pro mistrovství světa ve vytrvalostních závodech. Novinky představila rovněž legendární značka Harley-Davidson. Hlavním prvkem jsou přestavby modelu Iron 883, které se účastní dealerské soutěže The Battle of the Kings 2016. V expozici bylo k vidění více než 20 motorek, ale to není zdaleka vše. Harley také představil kolekci MotorClothes.

    V sobotu 5. března v 19 hodin byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku 2016. Jednatřicet přihlášených exponátů hodnotila odborná komise i široká veřejnost prostřednictvím webových stránek nebo osobně na veletrhu, kde měli návštěvníci možnost se s nominovanými motorkami osobně seznámit. Celkovým vítězem ankety Motocykl roku 2016 se stala Yamaha MT-10. Pro ceny si přišli i zástupci Kawasaki, Hondy, Ducati nebo Suzuki. Ve skútrech do 125 cm3 zvítězila Kawasaki J125. Ve skútrech nad 125 cm3 – Yamaha TMAX, v endurech včetně cestovních  CRF1000L Africa Twin. V kategorii klasik včetně choperů a cruiserů se stal vítězem Ducati  XDiavel S. Cestovní silniční motorky pokořila Suzuki GSX-S1000FA a sportovní silniční motorky vyhrála opět Kawasaki NINJA H2R. V kategorii naked bikes zvítězila Yamaha  MT-10, která se zároveň stala absolutním vítězem ankety.  (DB)

 

Foto z Motosalonu: Jaroslav Bobek