S důrazem na efektivitu a ekologii

Skútry pro Městskou policii Brno

24.07.2014 20:45

    Strážníci Městské policie Brno předvedli novinářům za účasti primátora Romana Onderky několik nových vozidel, jimiž v těchto dnech obohacují a rozšiřují svůj vozový park. Do jejich výbavy přibylo devět nových skútrů. Čtyři z nich jsou poháněny elektřinou. Městská policie má v současné době 46 osobních vozidel (z toho čtyři na stlačený zemní plyn), autobus, 11 minibusů, 29 skútrů a pět motocyklů. Kromě toho se v terénu pravidelně pohybuje deset cyklohlídek.

    Díky novým elektroskútrům strážníci stihnou zkontrolovat podstatně větší území než při pěších pochůzkách. Provoz těchto vozidel bude výrazně nižší než u osobních automobilů. Městská policie zatím převezme čtyři skútry E.ON e-max do pronájmu a testování – každý za symbolickou cenu jednu korunu měsíčně. Výrobce do budoucna slibuje náklady pouhých 20 haléřů na kilometr provozu.

    Elektrické skútry jsou naprosto nehlučné, v rekreačních oblastech, sídlištích, ale i v centru města budou pro strážníky ideálními dopravními prostředky. „Hlídky mohou snadno manévrovat na užších silnicích, stihnou projet rozsáhlá území, a přitom nezatěžují okolí hlukem a nadměrnými zplodinami. Ohleduplnost k životnímu prostředí je v případě Brna na místě; každý krok ke zlepšení čistoty ovzduší nám přinese užitek,“ poznamenal primátor.

    Na efektivitu a ekologii kladou městští strážníci prvořadý důraz. K životnímu prostředí jsou mimořádně šetrné i klasické skútry – jejich spotřeba je jen o málo vyšší než 2 litry na 100 kilometrů. Hondy PCX 125 zamíří na služebny do Bystrce, do městských částí Brno-sever a Brno-jih, na západ Brna a do revíru Tábor, kam spadají Žabovřesky, Komín a Jundrov.  (jbo)

 


Foto: Milan Sláma