To nejlepší z jižní Moravy…

19.11.2014 20:25

    Tentokrát jde o TOP výletní cíle, které pod tímto názvem už šestou sezonu propaguje jihomoravská Centrála cestovního ruchu. Její ředitelka Mgr. Zuzana Vojtová sdělila, že výletních cílů, které se zapojily do projektu, je už rovných třicet. Letos to byly Zoo Hodonín a Aqualand Moravia. Zároveň ocenila nejlepší, které prošly prověrkou nezávislých kontrolorů. Pomyslnou zlatou získaly Správa jeskyní Moravského krasu spolu s Památníkem písemnictví na Moravě, který je objektem Muzea Brněnska. Druhou příčku obsadil další objekt stejného muzea, a to Památník Mohyla míru, a certifikát za třetí místo obdržel Státní zámek Milotice.

    Náročné kontroly, které se prováděly např. i v letech 2010 a 2011, hodnotily na místě mnoho kritérií, mj. např. značení k cíli nebo přívětivost a vstřícnost zaměstnanců. Také vystupování po telefonu či kvalitu odpovědi na dotaz zaslaný e-mailem. Navíc vše v anglickém a německém jazyce.

    Ředitelka Centrály CR ocenila, že kvalita infrastruktury je na vysoké úrovni a stále se zvyšuje. Stejně tak je příznivé i hodnocení zaměstnanců. Kontroly kvality budou pokračovat i v následujících letech. Manažerka projektu Mgr. Monika Hlávková soudí, že stále vzrůstající návštěvnost webových stránek www.vyletnicile.cz ukazuje, že projekt turisty zaujal. Na stránkách, které jsou průběžně aktualizovány, jsou k dispozici tipy na výlety a pozvánky na akce různého zaměření. Stránky jsou vedle češtiny provozovány také v německém a anglickém jazyce. Pro výletníky je provozována také facebooková stránka Top výletní cíle Jižní Morava. Samozřejmostí je, že v Centrále v Brně v Radnické ulici a ve všech zapojených objektech jsou k dispozici mapy a skládačky s informacemi nejen ve zmíněných jazycích, ale navíc také v italštině a polštině. Lze považovat za jisté, že i tento úspěšně se rozvíjející projekt má nezanedbatelný podíl na tom, že ve třetím čtvrtletí stoupl počet turistů na jižní Moravě nejvíce v celé ČR – o 5,3 %. V absolutních číslech to představuje více než 791 tisíc návštěvníků, z toho 416 tisíc cizinců. Stejně tak a opět nejvíce v republice stoupl o 4,5 % počet ubytovaných, přičemž vedle jižní Moravy byl zaznamenán nárůst pouze v Praze a Karlovarském kraji.

TIBOR DÁVID
 

Vlevo: Mgr. Antonín Reček, ředitel sdružení Muzeum Brněnska, převzal Certifikáty kvality za celoroční hodnocení Památníku písemnictví a Památníku Mohyla míru. – Vpravo: Certifikát kvality za celoroční vysoké hodnocení činnosti Správy jeskyní Moravského krasu na tiskové konferenci převzal vedoucí Jiří Hebelka.

Foto: Jan Martof