Vyznamenání městských strážníků v Brně

23.05.2013 15:55

    Mimořádné počiny strážníků, jako jsou záchrana lidského života či velká míra osobní statečnosti, ocenilo vedení Městské policie Brno v čele s jejím vrchním velitelem, primátorem statutárního města Brna Bc. Romanem Onderkou, MBA, a ředitelem městské policie JUDr. Ing. Jaroslavem Přikrylem, BA. Dějištěm slavnostního shromáždění se stal sál Rotunda na brněnském výstavišti.

    Medaile Za záchranu života a Za statečnost převzali strážníci, kteří v uplynulých měsících absolvovali zákroky, jež se vymykají běžnému výkonu služby. Ocenění v podobě medaile Za zásluhy získaly významné osobnosti, které ve výrazné míře pozitivně přispěly k rozvoji městské policie. Vyznamenání za věrnost obdržely desítky městských policistů, kteří pro tuto instituci pracují 10, 15 a 20 let.

    Pamětní plaketu městské policie převzal například ředitel Krajského ředitelství Policie Jihomoravského kraje plk. Ing. Leoš Tržil, a to zejména za ochotnou dlouhodobou a odbornou spolupráci při rozvoji bezpečnosti v dopravě i veřejného pořádku.

    Městská policie také soustavně zvyšuje kvalifikaci zaměstnanců. Na tom se neodmyslitelně podílí Akademie Jana Amose Komenského, která strážníkům již řadu let zajišťuje celoživotní vzdělávání. Pro pamětní plaketu si proto přišel i generální ředitel zmíněného vzdělávacího centra Miloš Antoš.

    Vedení městské policie nezapomnělo ani na své bývalé zaměstnance. Dlouholetá tisková mluvčí brněnských strážníků Mgr. Denisa Kapitančiková převzala z rukou brněnského primátora medaili Za zásluhy.

MIROSLAV KRUPICA

Foto: autor