100 srdcí pro život

24.09.2015 09:55

    Výtvarné dílny Artissimo ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky připomenou Světový den srdce (29. září) charitativním happeningem 100 srdcí pro život.

    Dospělí i dětští členové klubu Artissimo, jejich přátelé, přátelé přátel i mnozí další hosté vyslyšeli výzvu brněnské neziskové organizace Artissimo a v průběhu uplynulých měsíců se podíleli na tvorbě stovky keramických srdcí, z nichž každé je autorský originál. Veřejná prezentace těchto srdcí, spojená s připomenutím závažnosti onemocnění srdce, významem prevence a s charitativním prodejem keramických srdcí proběhne přímo na Světový den srdce, v úterý 29. září 2015 mezi 18. a 19. hodinou v brněnském Divadle Bolka Polívky za osobní účasti pana Polívky. Výtěžek z prodeje bude věnován občanskému sdružení Srdíčkáři.

    Světový den srdce každoročně připadá na 29. září a zaměřuje se na prevenci kardiovaskulárních onemocnění, jejíž součástí je zdravá strava, fyzická aktivita a nekouření. Leitmotivem letošního ročníku je vytváření zdravého prostředí pro zdravé srdce – v domácích podmínkách, v práci i ve volném čase. Kardiovaskulární onemocnění jsou obecným označením pro nemoci srdce a cév a k těm nejčastějším patří ischemická choroba srdeční (infarkt) a onemocnění mozkových cév (mozková mrtvice). Kardiovaskulární onemocnění představují celosvětově hlavní příčinu úmrtí a postižení trvalými následky: každoročně na ně umírá více než 17,3 milionu lidí.

    Artissimo od roku 2010 působí v oblasti kultury a vzdělávání. V ateliéru na Husově ulici má plně vybavené dílny na práci se sklem a keramikou, využívané amatérskými a profesionálními výtvarníky z řad svých členů. Pořádá kurzy a workshopy pro veřejnost, příměstské tábory pro děti, spolupracuje se školou Montessori při zajištění výtvarné výchovy dětí. Účastní se kulturních akcí v Brně i v širším regionu a má za sebou i několik mezinárodních projektů a sympozií.

    Srdíčkáři jsou občanské sdružení rodičů dětí se srdečnímu vadami, jehož cílem je přispívat k informování veřejnosti o problematice a léčbě vrozených srdečních vad, zlepšovat informovanost rodičů dětí se srdečnímu vadami a shromažďovat informace, které těmto rodinám mohou pomoci.  (vem)