Brněnské folklorní večery

12.06.2014 13:05

    Léto na Staré radnici, a v Brně vůbec, si sotva lze představit bez folklorních večerů, které rok co rok, letos již po sedmnácté, nabízí F scéna. Ta letošní se koná v období od 26. června do 25. července. Hlavním účinkujícím je jako každoročně Vojenský umělecký soubor Ondráš. Tradičně bude nejen tím, kdo svým vystoupením zahajuje, ale také ukončí měsíc náležející folkloru. Slavnostní zahájení s Ondrášem se jako vždy odehraje na velkém nádvoří Špilberku a koncert to bude tentokrát slavnostnější než jindy. Ondráš totiž letos slavní šedesátku, ovšem mladý a svěží, naplněný energií jako před těmi šesti desítkami let. Svým přijímáním, uchopením a pojetím lidové hudby, tance a zpěvu a samozřejmě i proto, že poloprofesionální soubor prakticky trvale omlazuje a posiluje. Ozvěny, jak zní název programu ke kulatému jubileu, přinese jistě ohlédnutí za úspěšnými koncertními roky.

    Po slavnostním zahájení na Špilberku se vše další bude již odbývat na nádvoří Staré radnice. Těšit se lze na soubory z Čech, Moravy a Slovenska (Musica folklorica z Velké nad Veličkou, Folklorní soubor Gaudeamus z Prahy, Folklorní soubor Pentla z Boršic, Folklórný súbor Železiar z Košic).

    Plné vstupné je 150 Kč – třetina z výnosu za vstupenky je tradičně poukazována na fond pro domov vojenských veteránů. Hraje se za každého počasí. V případě zvláštní nepřízně se počítá s přesunem do sálu Bílého domu. (Samozřejmě vyjma úvodního představení, kde počet publika možnosti sálu přesahuje.) Věřme však, že počasí bude opravdu letní a příznivé. Předprodej v TIC Brno, Radnická 2 a FOS Jánošík, Štefánikova 53a.  (št)

 

Více informaci o letošní F scéně na www.folklornisdruzeni.cz/f-scena.

 

Foto z tiskové konference: Jiří Smutný