Brněnský chodník slávy

28.03.2014 17:10

    Chodník slávy s otisky dlaní osobností, které spojily svůj umělecký život s Městským divadlem v Lidické ulici v Brně, byl ve čtvrtek 27. března 2014 při příležitosti Světového dne divadla, rozšířen o další otisky známých brněnských umělců, a to o herce Boleslava Polívku, Svetlanu Janotovou, Ivanu Vaňkovou a herce a kritika Jiřího Duška. Otisknuty byly také divadelní boty herců, kteří svou poslední roli zahráli na činoherní scéně MDB, Ladislava Lakomého, Jaroslava Dufka a dirigenta Igora Vavrdy.

    Poprvé své dlaně otiskly v roce 2000 na chodník v Lidické ulici muzikálové herečky Alena Antalová, Petra Jungmanová, Markéta Sedláčková a činoherní umělci Zdena Herfortová, Zdeněk Junák, Karel Janský, Jiří Tomek a Ladislav Kolář.

    Tradiční brněnský chodník slávy navázal v roce 2000 na známý Hollywoodský chodník slávy v Los Angeles, který zdobí více než 2 000 pěticípých hvězd se jmény osobností filmu, hudby a televize. První hvězda zde byla položena 8. února 1960. Na brněnském chodníku slávy je do letošního jara již 37 otisků dlaní a bot.

Text a foto: PETR MICHL