Bystrc pokračuje v úžasných koncertech

09.2.2015 18:35

    Městská část Brno-Bystrc ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART připravila druhý ročník úspěšného hudebního cyklu „Setkání žánrů“, který zahrnuje pět atraktivních koncertů. Cyklus zahájil 16. října 2014 houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, v listopadu se představilo renomované Moravské klavírní trio a vánoční koncert patřil legendárnímu kytarovému mágovi Lubomíru Brabcovi.

    Ve čtvrtek 12. února 2015 se v bystrckém Společenském centru představí klavírní improvizátoři Zdeněk Král a Martin Jakubíček. Posluchači se mohou těšit na skvělou improvizační show, při které vynikající pianisté zahrají i na přání publika. Pořadí a výběr skladeb je zcela v rukou obou klavíristů, kteří uvedou skladby dle aktuální nálady a inspirace publikem a své jednotlivé nápady také doprovodí komentářem.

    Martin Jakubíček je absolventem brněnské Konzervatoře (cembalo, skladba) a JAMU, kde se výrazně zabýval improvizací. Kromě sólové činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení. Spolupracuje s našimi i zahraničními komorními orchestry a četnými sbory. Působí také jako varhaník v brněnských kostelích. Neméně důležitá je také jeho činnost skladatelská a aranžérská.

    Zdeněk Král, skladatel a klavírista, studoval konzervatoř v Teplicích v Čechách a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. V letech 1993–98 studoval kompozici a v letech 2000–2003 Teorii hudební tvorby na JAMU v Brně. Jako skladatel se pohybuje na hranicích žánrů, často žánry kombinuje a nechává se ovlivnit různými styly. Komponuje scénickou hudbu k divadelním představením, filmovou hudbu; skladby, ovlivněné jazzem, i etno stylem. Je také autorem velkých kompozice pro sbory, orchestry a bigbeatové soubory.

    Cyklus „Setkání žánrů“ ukončí 16. dubna hudební show v netradičním podání Shadow Quartet. Na koncertě zazní klasická, filmová, muzikálová a populární hudba.

    Předprodej vstupenek v pokladně Společenského centra, Odbojářská 2, která je otevřena pondělí–čtvrtek od 16 do 19 hodin (tel.: 546 224 320) a předprodeji TIC, Radnická 2 (pondělí–pátek, 10–18 hodin).  (vr)

 

Další informace najdete na www.setkanizanru.cz nebo www.bystrc.cz