Cesty v kruhu Libuše Obrdlíkové

12.02.2019 18:20

    Cesty v kruhu je název výstavy obrazů, grafiky a tapiserií Libuše Obrdlíkové (1946), která bude zahájena v neděli 3. března v 16 hodin v Městském muzeu a galerii na Dukelském náměstí 23 v Hustopečích. Uvede ji předseda uměleckého sdružení Parnas Richard Tribula. Výstava bude otevřena do 24. března a přístupná bude ve všední dny od 9 do 12 a od 12.30 do 16.30 hodin a v neděli od 14 do 17 hodin.

    Letošní jubilantka, žijící v Bavorech na jižní Moravě, je členkou sdružení Mixtum compositum při Unii výtvarných umělců ČR. Po studiích se věnovala hlavně propagační grafice, ale významné jsou i její ilustrační, malířská a textilní tvorba. Řada jejích artprotisových tapiserií, olejomaleb a grafik zdobí veřejné i soukromé interiéry. Její umělecký výraz ovlivnily pobyt v Zambii, emigrace a účast na cestách manžela, který se jako biolog věnoval projektům na ochranu přírody v rozvojových tropických zemích. Stejně jako nezůstala chladná k tamním tvrdým životním podmínkám, nejsou jí lhostejné ani situace a nálady v naší současné společnosti. Do obrazů a grafiky vkládá svou vnitřní skutečnost, představy, sny a vize. Pozorný divák nalezne jejich smyslový obsah.

    Brněnská rodačka Libuše Obrdlíková dosud představila svou tvorbu na více než třech desítkách autorských výstav v České republice, Německu, Zambii, Kolumbii, Rakousku, Spojených arabských emirátech a Austrálii.

BOHUMIL HLAVÁČEK