Druhé vydání Odehnalova Hnízda srdce

29.04.2019 16:35

    První vydání výboru básní Ivo Odehnala Hnízdo srdce vyšlo v omezeném nákladu v roce 2017 zásluhou města Valašské Klobouky jako dar významným návštěvníkům. Kniha se ale nedostala k dalším zájemcům.

    Druhé vydání (Tribun EU, 2019) je prostřednictvím distribuční sítě e-shopu a prodejem na vyžádání v knihkupectvích, včetně komisního prodeje, přístupné všem případným zájemcům.

    Výbor Hnízdo srdce je sestavený z ukázek z patnácti básnických sbírek, v nichž je dominantní inspirace autorovým rodným Valašskem. Obsahuje 77 básní ze sbírek vydaných od roku 1970 do roku 2013 v osmi nakladatelstvích (Blok, Profil, Mladá fronta, Československý spisovatel, Melantrich, CERM, Host, Sursum).

    Výbor sestavila PhDr. Alena Odehnalová a doprovází jej archivní fotografické záběry autorova otce Josefa Odehnala (1906–1953).

    Ivo Odehnal (nar. 1936 ve Valašských Kloboukách) je autorem více jak dvou desítek knih poezie, k nimž patří také knížky pro děti. I když od roku 1958 žije v Brně, jeho tvorba je významně spjata s rodným Valašskem, proto je v literárních slovnících i encyklopediích uváděn jako básník valašského kraje.  (red)