Festival Petra Dvorského:

Nabídka, z níž si vybere každý (1.–15. 8. 2015)

03.05.2015 10:20

    V roce 1999 se v prostorách a zahradě zámku Jaroměřice nad Rokytnou konal 1. ročník Festivalu Petra Dvorského. Letošní, již sedmnáctý ročník, opět nabízí nejen domácím z Kraje Vysočina, ale jako vždy i návštěvníkům z jiných regionů pestrou nabídku letních večerů s hudbou v atraktivních prostředích. Koncerty se jako v počátcích festivalu neomezují jen na nádherný barokní areál jaroměřického zámku. Nabízejí nejen klasickou „vážnou“ hudbu, oslovují také kupříkladu i milovníky jazzu či posluchače populární hudby. Některé akce se obdobně jako v loňském roce budou konat na zámku Vaneč u Hrotovic, a ve „filmovém“ pivovaru v Dalešicích. Festivalu bude náležet první půle srpna. Úvodní a závěrečný koncert proběhnou tradičně v jaroměřické zámecké zahradě. 1. srpna v zahajovacím galakoncertu vystoupí již tradičně laureáti Světové operní soutěže Plácida Dominga „Operalia“. Tentokrát Španělka A. Toledano a J. Lee (Jižní Korea) za doprovodu Filharmonie B. Martinů, kterou bude řídit S. Rolli (Itálie). Těšit se možno na přednes z děl mistrů italské a francouzské opery.

    Vyvrcholením a závěrem festivalu bude galakoncert, opět v zahradě zámku Jaroměřice (15. srpna). – Hudba z Idomenea (Mozart), Stabat Mater (Rossini) v podání Českého filharmonického sboru Brno (P. Fiala), Moravské filharmonie Olomouc (J. Klecker) a sólistů (J. Šrejma Kačírková, V. Krejčí Housková, A. Briscein, M. Gurbal).

    Na zámeckou zahradu zavítá i Petr Janda s Olympikem, ale také s Komorní filharmonií Olomouc za řízení Kryštofa. Marka, a to 8. srpna.

    O den dříve na nádvoří dalešického zámku osloví diváky a posluchače svým recitálem výborná Lenka Dusilová.

    To je ovšem jen menší část z celkem deseti koncertů, z nichž si může vybrat každý.  (št)


Podrobné informace o Festivalu Petra Dvorského na: https://www.arskoncert.cz/mhfpd/cz

 
 

Foto z loňských festivalových koncertů: Josef Prodělal