GIPSY FIRE – Pavel Šporcl s cikánskou cimbálovkou na Špilberku

19.08.2015 17:25

    Přes 20 000 prodaných desek, více než 200 koncertů doma i v zahraničí dvě velká turné, dvakrát vyprodaná Lucerna… To je pouze část z úspěchů prvotního projektu GIPSY WAY. Na nejžádanější projekt Pavla Šporcla s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble navázali hudebníci v loňském roce novým projektem Gipsy fire. Nabízí program oproti prvnímu vášnivější, „ohnivější“. Repertoár z vydaného alba zazní v sobotu 22. srpna ve 20 hod. v Brně na Špilberku.

    Posluchači se mohou těšit na řadu technicky až extrémně náročných skladeb z cikánského repertoáru, ale nejen na ně. V rámci koncertu zazní i melancholické, známé a „chytlavé“ melodie známé z filmové hudby například z Velkého blondýna, z muzikálu Šumař na střeše anebo téma, které P. Šporcl nahrál pro úspěšný český film Musíme si pomáhat. Zazní i nádherná Piazzollova modlitba Ave Maria, při níž se tají dech. Aktuální projekt víc sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, složil i titulní skladbu Gipsy Fire. Cikánský temperament jedinečně se projevující v hudbě a Šporclova vysoká profesionalita a virtuozita jsou zárukou jedinečného hudebního zážitku v sobotu večer v Brně na Špilberku.

Účinkují:

Pavel Šporcl – housle

Gipsy Way Ensemble: Nikola Sléz – housle, Zoltán Sándor – viola, kytara, Ján Rigó – kontrabas, Tomi Vontszemü – cimbál, Vojtěch Szabó – akordeon

    Návštěvníkům koncertu bude k dispozici automobilová kyvadlová doprava z Husovy ulice od hotelu International.  (št)

 

Foto: Pavel Šporcl, archiv