Hudební Špilberk po patnácté!

17.05.2014 17:15

    Ve dnech 18. až 24. srpna 2014 se na velkém nádvoří Špilberku bude konat již 15. ročník mezinárodního hudebního festivalu, tradiční součásti brněnského kulturního léta. Jedinečné prostředí umocňuje zážitky, které přináší klasická hudba v podání velkého orchestru. Letošní program prázdninového týdne půlí léto v Brně lákavou nabídkou. Program sestává ze čtyř živých koncertů, ke kterým je přidána novinka v podobě tří hudebních filmů.

    Dvakrát předstoupí před publikum domácí Filharmonie Brno. V úterý 19. srpna po předehře z opery Čarostřelec usedne za klavír Jan Simon.  Brněnské těleso řídí Aleksandar Markovič. Na programu je klavírní koncert (Camille Saint-Saëns) a Symfonie č. 8 G dur Antonína Dvořáka.

    Pod taktovkou Jakuba Hrůši provede brněnské těleso symfonické tance z děl M. Ravela, L. Bernsteina a S. Rachmaninova, a to v pátek 22. srpna.

    Ve čtvrtek 21. srpna na špilberské pódium vstoupí Ciganski diabli s Filharmonií Hradec Králově a dirigentem Alešem Podařilem.

    Závěrečný koncert bude náležet českým operním hvězdám Dagmar Peckové a Štefanu Margitovi. Vystoupí za doprovodu Orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno (neděle 24. srpna).

    Již připomenutou festivalovou novinkou jsou kinokoncerty pořádané ve spolupráci s International Music Centre ve Vídni. V městě na Dunaji jsou tyto specifické filmy tradičně promítány na náměstí před radnicí.  Návštěvníci brněnského festivalu si tak budou moci vyslechnout a z filmového plátna sledovat jedinečného čínského pianistu Lang Langa (18. 8.), populární Francouzku ZAZ (20. 8.) i slavné berlínské filharmoniky (23.8.).

    Vstupenky budou od 26. května v předprodeji Filharmonie Brno na Besední ulici. V nabídce jsou i výhodné permanentky. Kyvadlová doprava z Husovy ulice je zdarma, občerstvení návštěvníky bude připraveno na malém hradním nádvoří.

    Na letošní hudební léto nejen s klasickou, vždy však kvalitní hudbou, se již teď lze těšit. K tomu držet pěsti, aby vyšlo počasí, panovalo příjemné letní teplo a nahoře nad hradem svítily hvězdy.  (št)

Podrobné informace na: https://www.filharmonie-brno.cz/

 

Foto: archiv Filharmonie Brno