Na Riviéře bude moderní RWE letní kino

29.05.2013 15:10

    Na brněnské Riviéře bude 21. června 2013 uvedeno do provozu nové RWE letní kino. Zástupci Turistického informačního centra města Brna a akciové společnosti STAREZ-SPORT o tom podrobně informovali novináře na tiskové konferenci. Kapacitně největší a technologicky nejlépe vybavené kino na Moravě bude umístěno v parku u bývalého letohrádku. K projekci filmových premiér i filmů na digitálních nosičích poslouží nejnovější projekční technologie DCI. Projekce bude přenášena na nafukovací plátno o velikosti 6 x 12 metrů.

    Na Riviéře se pravděpodobně začneme koupat v polovině června. Otevřeno bude do 21 hodin, v srpnu, kdy se začíná poněkud dříve stmívat, do 20 hodin. Vzápětí poté mohou návštěvníci zajít do letního kina. Projekce budou denně od 21.30 hodin, v srpnu od 21.00 hodin. K dispozici jsou sedadla pro nejméně 500 diváků (13 řad po 40 místech), přidáním laviček lze však kapacitu zvýšit až na 800 návštěvníků. Kromě filmových představení se počítá i s nejrůznějšími doprovodnými akcemi. Koneckonců – nechte se překvapit. Dopravní podnik města Brna přislíbil, že v případě potřeby budou posíleny noční spoje autobusových linek č. 44 a 84, které odjíždějí z bezprostřední blízkosti vstupní brány do areálu. Využít lze i odstavná parkoviště u bran BVV.

    Novináře pochopitelně zajímalo, jaký program nové RWE letní kino nabídne. Budou to především filmové novinky, premiéry a vybrané české filmy. Náročnější diváci mohou i nadále navštěvovat kino Art, které bude fungovat po celou dobu provozu letního kina. Přerušen nebude ani provoz Sálu Břetislava Bakaly. V pondělí 10. června 2013 budou zpřístupněny webové stránky s aktuálním programem a cenami vstupenek na jednotlivá představení. Vstupné se bude pohybovat od 70 do 150 korun, přičemž nejdražší budou vstupenky na komponované večery. Naproti tomu české filmy budou za nejnižší ceny – určitě levnější než v brněnských multiplexech. Pro studenty, ZTP, seniory, majitele rodinných pasů či senior pasů jsou připraveny slevy. Děti do výšky 111 centimetrů mají vstup zdarma. Od 21. června do 31. srpna 2013 se uskuteční – dodejme, že za každého počasí – celkem 72 projekčních večerů. Diváci se zvířaty nebudou mít na představení přístup.

    Otevřením RWE letního kina najde brněnská Riviéra další velice příjemné využití. S ohledem na promítané filmové novinky a premiéry, v kombinaci s atmosférou rekreačního areálu, lze předpokládat, že skladba diváků bude opravdu pestrá. Zbývá jen popřát příjemné léto, hezké zážitky a co nejméně deštivých večerů!  (jbo)

 

Foto z tiskové konference: Petr Michl