Ondřej Sokol přiveze do Brna své filmové Krásno

24.01.2014 14:40

    Populární herec Ondřej Sokol, vedoucí televizní Partičky, osobně uvede v Brně svou novou filmovou komedii Krásno, kterou režíroval a v níž zároveň hraje hlavní roli. Exkluzivní „Krásná“ předpremiéra filmu je určena pro veřejnost a proběhne v sobotu 25. ledna 2014 v 16 hodin v Cinema City Olympia. Brněnští diváci budou jedni z prvních diváků filmu vůbec. Vedle Ondřeje Sokola jim černou komedii Krásno představí i herci David Matásek, Ondřej Malý a Martin Finger. Oficiální premiéra filmu Krásno v kinech je pak 30. ledna 2014.

    Krásno je černá komedie o návratu dvou čtyřicátníků do rodného města, kteří se rozhodnou vyřešit smrt matky jednoho z nich. A roztočí spirálu nezadržitelných katastrof. Krásno lehce vychází z reálných životních událostí a do více či méně fiktivního příběhu je převedl herec a režisér Ondřej Sokol. Po velmi úspěšných režijních počinech v divadelním prostředí se tak vydává do prostředí filmového, a hned napoprvé snímkem velmi osobním a řešícím závažná témata. „Snažili jsme se najít ironický pohled na věci, které komické nejsou. Jde jen o to je umět citlivě zachytit, najít tu správnou optiku, jak je sejmout,“ vysvětlil režisér Ondřej Sokol.

    Kromě Sokolova hereckého partnera Martina Fingera se ve snímku představí také například Karel Roden s Jaroslavem Pleslem v rolích majitelů pohřební služby, matka s dcerou Jana Krausová a nadějná mladá herečka Zuzana Stavná, nepřehlédnutelný je také David Matásek coby hotelový recepční či Ondřej Malý jako ne vždy čestný policista.

    Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli“, ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Jejich pátraní provází absurdní situace, napětí i komické momenty ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola).

    Film je výjimečný svou vizuální stránkou, za kterou stojí výborný režisér Tomáš Sysel. Krásno vzniklo v produkci love.FRAME, koproducentem je Česká televize, distributorem společnost Bontonfilm.

DITA BRANČÍKOVÁ

 

Na pravém snímku je Ondřej Sokol s Martinem Fingerem.