Opera na cestách zve nejen děti k bubnování na Staré radnici

08.10.2015 13:25

    Společnost Opera na cestách přináší nejen pozoruhodnou nabídku koncertní a operní hudby, ale organizuje také workshopy, jimiž pamatuje i na nejmenší. V neděli 11. října od 14 hodin na brněnské Staré radnici zahájí podzimní a zimní workshopy pro děti, vítáni jsou však i starší účastníci. Začíná se bubnováním, protože rytmus je základem. Dílnu povede Vladimír Třebický, a jak sám říká: „Jde o interaktivní bubenický workshop pro všechny věkové kategorie za použití bubnů, melodických tyčinek Boomwhackers, perkusí a lidského hlasu metodou interaktivního intuitivního dirigování.“ Úspěchy se svými dílnami slaví na mnoha místech.  A třebaže je čas strávený s Vladimírem Třebickým směřován převážně k dětem, jak již řečeno, může se ho zúčastnit jakákoliv věková kategorie. Doba trvání je zhruba 40–60 minut. Kdo chce, může přinést vlastní buben, což perkusionsita přivítá.

    Vladimír Třebický, současně se svou další uměleckou činností, se věnuje výuce a workshopům, je akreditovaným facilitátorem metody DrumCircle. Ta má tisícileté kořeny ve společném kmenovém hraní  na bubny a další perkusní nástroje. Drum circle se účastní děti od 2 let až po seniory velmi pokročilého věku. Každý má svůj rytmus, a tedy čím přispět do společného. Jedná se o metodu, kdy společnou souhrou, nasloucháním a vlastními projevy, vznikne rytmický orchestr!

    Bubnování je prvním workshopem, který Opera na cestách nabízí. Do konce roku uvede další na různá témata – gotickou hudbu, barokní tanec, pohádku o tom, kterak si violoncello vyšlo do světa. Sólistka Janáčkovy opery Národního divadla Brno Andrea Široká otevře také školičku zpěvu.  (št)