Představuje se Kniha Zlín

18.05.2014 15:30

    Od 21. května do 28. září 2014 je možno v rajhradském Památníku písemnictví na Moravě navštívit výstavu z cyklu „Moravská nakladatelství se představují“. Tentokrát půjde o prezentaci nakladatelství Kniha Zlín. Její vydavatelský profil tvoří pět edic: Walt se zaměřuje na díla básnická či jinak poetická, beletrizovanou poezii a regionální literaturu. Ke čtenářům se tak dostanou verše a příběhy zejména z Valašska. V edici Neewit se čtenáři setkávají s novou evropskou prózou, s talentovanými, převážně mladými spisovateli ze středoevropského a východoevropského prostoru, nutno říci s literaturou u nás dosud málo objevenou, včetně slovenské. Track zaplňují díla autorů, kteří navzdory poměrně mladému věku, především díky přístupu a novátorství, už nasadili laťku evropské literatury vysoko. Edice Tema vybírá pro český trh knihy autorů, kteří jsou ve světě tzv. non-fiction současnou špičkou a zaobírají se otázkami, jež si klade téměř každý moderní člověk. Jak vznikl vesmír? Jaká je podstata kvantové teorie? Proč cestujeme? Edice Fleet sdružuje stálice evropské prózy. Dokladem mohou být detektivky norského spisovatele Jo Nesbøho, nebo román anglického autora Simona Mawera Skleněný pokoj, vyprávějící příběh brněnské vily Tugendhat.

    Návštěvníci získají informace o nakladatelství a prohlédnou si jeho nejnovější knižní produkci. A ti, kteří snad krásné, zrestaurované prostory rajhradského benediktinského kláštera dosud nenavštívili, nevynechají současně prohlídku rozlehlého areálu s dalšími expozicemi i stálou výstavou.

    Vernisáž proběhne 20. května o páté odpolední v místě konání výstavy v Památníku písemnictví na Moravě, součásti Muzea Brněnska. Kurátorem výstavy je PaedDr. Libor Kalina.  (št)