Unikátní snímky světově uznávaného fotografa

Robert Vano – NeODHALENÍ

06.08.2013 14:50

    Unikátní černobílé fotografie Roberta Vana si mohou v průběhu srpna a září 2013 prohlédnout návštěvníci tří moravských Era finančních center – od 5. do 16. srpna ve Valašském Meziříčí, od 19. do 30. srpna v Blansku a od 2. do 13. září v Palackého ulici v Brně. Světově uznávaný fotograf zachytil jedinečným způsobem krásu mužů a žen ochrnutých po poškození míchy.

    Výstava NeOdhalení upozorňuje na skutečnost, že mezi námi jsou ženy a muži, které budou následky úrazů a poškození míchy provázet po celý život. Přitom i oni chtějí být atraktivní, žádaní a milovaní. Pokud jim vytvoříme vhodné podmínky, mohou být našimi kolegy, sousedy, manžely či milenci. Mohou se vrátit ke svému způsobu života, ke svým rodinám i práci. „Výstava je důkazem, že lidé s handicapem mohou být na první pohled vnímáni i jinak než skrze jejich postižení. Na snímcích vás okamžitě upoutá především jejich přirozená krása,“ dodává specialistka společenské odpovědnosti Ery Jitka Švejcarová.

    Návštěvníci výstavy NeOdhalení si mohou na památku zakoupit za dvacet korun pohlednici s kteroukoli vystavenou fotografií Roberta Vana. Celý výtěžek z prodeje bude věnován České asociaci paraplegiků, jíž je Era dlouholetým partnerem.  (jbo)