Světová jazzová špička zamíří v příštím roce do Brna

07.11.2013 17:25

    Výjimeční zahraniční hosté i špičky jazzové domácí scény se od března do května příštího roku potřinácté sjedou do Brna.

Vrcholy zavedeného mezinárodního festivalu  JazzFestBrno 2014 vytvoří koncerty v současnosti nejžádanějšího jazzového vokalisty Gregory Portera 25. května v nově otevřeném hudebním klubu Sonocentrum a vzácné triové vystoupení vlivného jazzového pianisty střední generace Brada Mehldaua 6. března 2014 v Janáčkově divadle.

    „Jak Porter, tak Mehldau jsou umělci, které máme dlouhodobě v hledáčku, a pouze jsme čekali na termínovou shodu, aby mohli do Brna přijet,“ vysvětlil dramaturg festivalu Vilém Spilka a dodal: „Hvězdy z USA jsou opět pilířem našeho programu. Chybět nebudou české hudební špičky a nejlepší jazzmani ze zbytku světa.“ V sestavě jazzových osobností nebude chybět ani kultovní varhanní trio Peter BernsteinLarry Gouldings Bill Steward, kteří vystoupí v ČR poprvé, a to v Divadle Husa na provázku 24. dubna.

    Americký pianista a skladatel Mehldau oslovuje své posluchače tím, co je za nimi. Jakoby za notami byl neznámý svět, do kterého vás to táhne. Porter je momentálně na vrcholu světové jazzové scény.  (vž)