V Artu se děje

26.09.2014 12:15

    S podzimem vstupuje nová sezona nejen do divadelních sálů, ale také do brněnského kina Art v Cihlářské ulici. Budova a její vybavení v poslední době prošly (a dále procházejí) rekonstrukcí a modernizací, investováno je i do nových technologií. Art je tak dnes kinem nejen se zajímavým a vyhraněným dramaturgickým profilem, ale také budovou se dvěma moderně vybavenými sály disponujícími soudobou technikou a technologií, která splňuje soudobé standardy a je v mnoha ohledech na špici. Překvapit může, že v kině došlo i k rozšíření o 3D technologii. Důvodem je narůstající počet artových snímků točených v 3D, i snaha vyjít vstříc především rodičům a dětem nebo fanouškům blockbusterových filmů. Již v říjnu budou diváci moci zhlédnout ve 3D nový snímek slavného Jeana Luca Godarda „Sbohem jazyku“, filmu oceněného v Cannes. Art, jedinečný ve městě svým programovým profilem, je, zejména svým příjemným malým sálem, kinem komorním. Nejmenší z brněnských kin, se současně může pyšnit trvalým nárůstem návštěvníků.

    V letošním roce kino rozvinulo spolupráci např. s Moravskou galerií či Fakultou výtvarných umění VUT a zahájilo také spolupráci s televizním kanálem HBO, s festivalem Anifest či s koprodukčními projekty Masarykovy univerzity a filmových distributorů. Rok 2014 přinesl také novou vizuální identitu kina, podstatnými změnami prošel bulletin, webové stránky i programový leták. Bulletin se blíží podobě časopisu. Pro diváky je důležitou praktickou informací, že od října je možný nákup vstupenek on-line prostřednictvím webových stránek kina.

    Z programové nabídky je třeba upozornit na návrat Severského filmového podzimu, který si v minulosti u brněnských diváků získal značnou přízeň. Be2Can – tedy Berlín, Benátky, Cannes, osloví vybranými snímky z těchto tří významných evropských festivalů. Tradiční nabídkou jsou Das Filmfest, Mezipatra a druhým rokem Festival argentinského filmu. Opomenout nelze nejstarší kontinuálně působící festival svého druhu u nás – Brněnskou šestnáctku, na který je letos přihlášeno 600 soutěžních snímků z celého světa.

    Art, spravovaný Turistickým a informačním centrem města Brna, je v tomto smyslu vlastně posledním městským kinem. V prvním čtvrtletí 2014 se v hodnocení distributorů stal 4. nejúspěšnějším dvousálovým kinem v ČR, tedy jakýmsi „skokanem roku“. V Artu se zkrátka děje. Víc o tom se možno dočíst na www.kinoart.cz(št)